راهنمای خرید یخچال

در این مقاله می خواهیم به موضوعاتی بپردازیم تا خریداران یخچال بتوانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند و در حقیقت راهنمای خرید یخچال کاملی را در اختیارشان قرار می دهیم.

راهنمای خرید یخچال از جنبه های مختلف:

راهنمای خرید یخچال باید به گونه ای باشد که تمامی جنبه های یک یخچال فریزر را از جمله وجوه اقنصادی ، میزان کارایی ، طراحی و نوع ساخت ، کالای داخلی و یا خارجی بودن و …. در نظر بگیرد.

در حین خرید یخچال باید به موارد بسیاری توجه کنیم که در زیر آمده است:

خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه:

ممکن است دستگاهی از هر لحاظ عالی باشد اما با نداشتن خدمات پس از فروش نامناسب میزان تقاضایش نسبت به سایر دستگاه ها کمتر باشد چرا که مشتری نمی تواند از خدمات پس از فروش منصرف شود و از هزینه های پس از خرابی دستگاه بیم دارد در نتیجه می توان گفت یکی از مهمترین گزینه ها در راهنمای خرید یخچال، خدمات پس از فروش است. امروزه بیشتر یخچال ها دارای گارانتی یکساله برای خدمات و تعمیرات، و دارای گارانتی پنج ساله برای موتور هستند که البته بعضی از برندها گارانتی بیشتری را نسب به سایر شرکت ها ارائه می دهند که در نتیجه می توان گفت که گزینه بهتری برای انتخاب می باشند.

بررسی نیاز شخصی:

در این مرحله باید نیاز خودمان را بررسی کنیم تا دریابیم که به چه چیزهایی نیاز داریم که وجودشان در یخچال برای ما ضرورت دارد و از چه چیزهایی می توانیم صرف نظر کنیم. مثلا گزینه یخساز بودن یخچال برایمان اهمیت دارد در نتیجه انتخابمان به گزینه های خاصی تری محدود خواهد شد. پس از سنجیدن نیازمان باید میزان فضایی را که می توانیم برای یخچال ایجاد کنیم در نظر بگیریم اگر از لحاظ فضا مانعی نداریم مشکلی نیست ولی در غیر اینصورت انتخاب هایمان باز محدود تر می شوند. حال باید به این نکته توجه کنیم که خودمان به چه میزان فضا برای نگهداری مواد غذاییمان احتیج داریم که در اینصورت گزینه های مختلف با هم متفاوت هستند.

میزان بودجه :

و در اخر در راهنمای خرید یخچال باید به این نکته توجه کنیم که میزان بودجه ما چه قدر است.

طراحی و سلیقه:

حالا که موارد بالا را در نظر گرفتیم سلیقه شخصی خود را وارد می کنیم تا طراحی مورد نظرمان را پیدا کنیم. می توانیم از یخچال فریزر ، ساید بای ساید ، فریزر بالا ، فریزر پایین و … استفاده کنیم که هرکدام طراحی منحصر به فرد خود را دارند. دوباره تاکید می کنم باید نیازمان را بسنجیم و بررسی کنیم تا متناسب با آن انتخاب مناسب تری داشته باشیم.

امکانات یخچال:

از بحث طراحی که خارج شویم به گزینه امکانات یخچال میرسیم که باید آن را سبک و سنگین کنیم تا ببینیم کدام گزینه برایمان ایده آل تر است. از جمله این امکانات می توان به یخساز بودن یخچال ، آبریز روی درب ، سبد مخصوص بطری ، بوگیر ، قابل تنظیم بودن طبقات و … اشاره کرد. بعد از امکانات باید میزان مصرف انرژی را بررسی کنیم که البته کمتر کسانی به این موضوع توجه می کنند. هر چه یخچال فریزر بزرگتر باشد مصرف برقش نیز بیشتر خواهد بود. پس بهتر است در هنگام خرید به این امر نیز اهمیت بیشتری دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *