عیب یابی کولرگازی

در این مقاله می خواهیم به عیب یابی کولرگازی و اسپیلت بپردازیم و مشکلاتشان را برطرف کنیم. در روند عیب یابی کولرگازی موارد متعددی وجود دارد که با حوصله باید آنها را برطرف کرد.

انواع مشکلات کولر گازی:

ممکن است کولرگازی باد خنک تولید نکند ، اسپیلت باد گرم تولید نکند و یا آب از آنها چکه کند. همچنین ممکن است صدای بیش از حدی تولید کند که آرامش را صلب کند. در برخی مواقع در روند عیب یابی کولرگازی درمی یابیم که کولرگازی ما به طور کلی خراب است و کار نمی کند در برخی موارد هم بیش از حد کار کرده و با آن دمایی که تنظیم شده تطابق ندارد و تولید سرما بیش از حد است.  حال در ادامه به چگونگی برطرف کردن این مشکلات می پردازیم.

راهکارهایی در مسیر عیب یابی کولرگازی:

اگر در مسیر عیب یابی کولرگازی دریافتیم که کولرگازی باد خنک تولید نمی کند می تواند مشکلش از کمپرسور باشد و در واقع کمپرسور خراب است. در برخی موارد نیز به شارژ کردن گاز نیاز دارد. اما تولید نکردن باد خنک می تواند ناشی از خراب بودن برد الکترونیکی و همچنین تنظیم نبودن درجه حرارت دستگاه باشد که آنها را نیز باید در روند عیب یابی کولرگازی چک کرد. ممکن است در مواردی میزان چکه کردن آب از دستگاه زیاد باشد که در این حالت میتوان به مواردی از جمله نداشتن گاز و یا سوراخ بودن شلنگ اشاره کرد.

گاهی اوقات دستگاه ، صدای بیش از حدی تولید می کند که در این زمینه نیز به تعمیر کردن احتیاج است. مشکل می تواند از پروانه فن دستگاه باشد که باید آن را برطرف کرد. صدای تولید شده می تواند عوامل دیگری نیز داشته باشد شاید این صدا ناشی از شل شدن پیچ های کانال باشد یا شاید پیچ های کمپرسور شل شده اند. اگر در اثر برطرف کردن این موارد باز هم مشکل صدا حل نشد مشکل از لاستیک های لرزه گیر کولرگازی است.

روشن نشدن دستگاه:

در روند عیب یابی کولرگازی ممکن است دریابیم که دستگاه به طور کل روشن نمی شود در این صورت با چندین گزینه روبه رو هستیم: ۱- دستگاه به هیچ عنوان کار نکند و حتی چراغ های آن نیز روشن نشود. ۲-دستگاه روشن می شود و کار می کند اما پس از دقایقی فیوز قطع می شود ۳-سیستم خاموش است ولی دستگاه بیرونی هنوز کار می کند ۴- تنها در بعضی مواقع کولرگازی کار نمی کند و پس از فرمان گرفتن دستگاه بیرونی فیوز می پرد.

برای برطرف کردن این موضوع اگر دستگاه به هیچ عنوان کار نکند و چراغ هایش نیز روشن نشود مشکل یا از پریز برق است یا بورد الکترونیکی خراب است. در مورد دوم که کولرگازی روشن می شود و کار می کند اما پس از مدتی فیوز قطع می شود می توان گفت یا کویل های اوپراتور داخلی کثیف شده اند یا برق ورودی نوسان دارد. در مورد سوم که سیستم خاموش است ولی دستگاه بیرونی کار می کند می توان گفت رله فرمان کمپرسور مشکل دارد و اتصالی کرده است. در مورد چهارم که تنها در بعضی موارد کولر گازی کار نمی کند و پس از فرمان گرفتن دستگاه بیرونی فیوز می پرد می توان این نتیجه را گرفت که ولتاژ برق پایین است.

سرویس کندانسور

یکی از علل اصلی کاهش برودت میتواند از عدم سرویس کندانسور باشد ، سرویس کندانسور نقش بسزایی در سیستم های سرمایشی دارد ، زیرا زمانی ک کندانسور کیپ باشد مثل عواملی چون گرد و خاک و …….. باعث عدم انتقال هوا شده و گاز گرم به شبکه اوااپراتور پاشیده می شود ،چون کندانسور خنک کننده گرمای گاز میباشد ، وقتی کندانسور کیپ باشد مانع از انتقال گرما به بیرون میشود ،پس حتمال کندانسور باید سرویس شود .

سرویس و نگهداری  و تعمیر کولر گازی خود را به متخصصان فاران سرویس بسپارید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *