علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

با پیدا کردن علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می توان بخش مهمی از سولات ائم از چرا دیگ لباسشویی نمیچرخد ؟ و یا اینکه  علت سفت شدن دیگ ماشین لباسشویی  و علت لق شدن دیگ ماشین لباسشویی و  مشکلات ماشین لباسشویی های جدید و یا قدیمی را رفع کرد.

دیگ ماشین لباسشویی می تواند با ایجاد ارتباط با سایر بخش ها وظیفه نگهداری لباس ها را برعهده داشته باشد و باعث حرکت نرم دستگاه شود.

می توان گفت بسته به نوع ماشین لباسشویی مشکلات ایجاد شده در این بخش می تواند توسط قسمت های دیگر این دستگاه به وجود بیاید و این مشکلات صرفا فقط برای مدل های ساده و دستی نمی باشد و می تواند باعث بروز مشکلات مختلف در ماشین لباسشویی های اتوماتیک نیز شود.

۷ علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ؟ چرا دیگ لباسشویی نمیچرخد

 

رفع مشکل با بررسی قفل درب ماشین لباسشویی

در لباسشویی های جدید و قدیم همیشه بسته بودن درب لباسشویی یکی از موارد مهمی است که باید آن را در نظر داشته باشید.

در سیستم های مختلف موجود در این وسیله پرکاربرد در صورت قفل نشدن کامل درب لباسشویی این وسیله کار نمی کند و همین موضوع می تواند علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی باشد، زیرا احتمال جریان پیدا کردن آب به بیرون و یا پرتاب شدن لباس ها به بیرون از ماشین لباس شویی شود.

اگر از ماشین لباس های جدید استفاده میکنید، در هنگام بسته شدن درب لباسشویی می توانید در نمایشگر آن نشان قفل صفحه که با بسته شده درب لباس شویی روشن می شود را مشاهده کنید

در این غیر این صورت برای رفع علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می توانید با افراد متخصص در تعمیرگاه مجاز تعمیر ماشین لباسشویی در منزل فاران سرویس تماس حاصل کرده تا مشکلات شما را رفع کنند.

بررسی سیستم قفل درب علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

 

اگر درب لباسشویی شما بسته شده باشد و بازهم لباسشویی شما مشکل داشته باشد، باید دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی را در سیستم برقی قفل درب که وظیفه اجرای بخش های دیگر لباس شویی را دارد بررسی کنید، این بخش نیازمند افراد با تجربه در زمینه الکترونیک ماشین لباسشویی می باشد، زیرا این بخش به صورت نیمه مکانیکی می باشد و باید تمام قسمت های آن مورد بررسی قرار بگیرد.

 

برد کنترلی، علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

 

یکی از موارد اصلی که باید توسط افراد متخصص مورد بررسی قرار بگیرد، بررسی کامل برد کنترلی برای شناسایی دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می باشد.

این بخش که وظیفه مدیریت کل ماشین لباسشویی را برعهده دارد، در صورت بروز نقص و مشکل، نمی تواند به خوبی دستورات مورد نظر را به بخش های مختلف لباس شویی منتقل کند و همین موضوع باعث بروز مشکلات زیادی در عملکرد آن می شود و می تواند علت لق شدن دیگ ماشین لباسشویی و یا علت سفت شدن دیگ ماشین لباسشویی نیز باشد که به مرور زمان حتی می تواند مشکلات بیشتری را نیز به وجود آورد.

بروز مشکل در روتور و استاتور علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

چرا دیگ لباسشویی نمیچرخد

چرا دیگ لباسشویی نمیچرخد

بخش اصلی سیم پیچی ماشین لباسشویی که وظیفه تامین انرژی مغناطیسی جهت حرکت دیگ ماشین لباسشویی را برعهده دارد، می تواند دلیل نچرخیدن دیگ باشد.

این بخش که شامل یک آهنربا نیز هست، در صورت بروز هرگونه نقصی در آن نمی تواند نیروی مغناطیسی مناسب، جهت حرکت دیگ را به وجود آورد و همین موضوع باعث بروز مشکلات زیادی در لباسشویی خواهد شد.

برای رفع مشکل در استاتور و روتور باید حتما بخشی از لباسشویی باز شود تا بررسی های بیشتری انجام شود.

 

کوپلینگ ماشین لباسشویی

کوپلینگ یکی از بخش های مهم لباسشویی می باشد که وظیفه آن اتصال سیستم موتور به سیستم انتقال نیرو در لباسشویی می باشد.

حتی اگر بیشتر از وزن در نظر گرفته شده در دیگ لباسشویی نیز لباس قرار دهید، این بخش نمی تواند نیروی بدست آمده را به موتور انتقال دهد و باعث قفل شدن موتور و در نتیجه خرابی در آن می شود.

حتی علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می تواند در خرابی و یا ایجاد شکستگی در کوپلینگ موتور به دلیل استفاده بیش از حد نیز دانست که باید این مشکل را با افراد متخصص در جریان بگذارید واز آنها برای حل مشکلات خود کمک بگیرید.

کلاچ ماشین لباسشویی

یکی از بخش های اصلی که باید حتما آن را در صورت بروز علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار دهید.

بروز مشکل در کلاچ ماشین لباس شویی می باشد.

این بخش وظیفه اتصال موتور انتقال نیرو را به گردونه چرخش برعهده دارد و وقتی که به خوبی بتواند عمل کند، هیچ مشکلی برای حرکت کردن دیگ لباسشویی به وجود نمی آید، اما در صورت بروز مشکل در کلاچ ماشین لباس شویی، می توانید مشکلاتی چون قفل کردن دیگ ماشین لباسشویی و یا بی حرکتی آن بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی را به راحتی مشاهده کنید.

توجه کنید که کلاچ ماشین لباس شویی یکی از بخش های مهم این وسیله می باشد و در صورت بروز مشکل در ماشین لباسشویی یکی از بخش های بسیار خاصی می باشد که باید حتما مورد بررسی قرار بگیرد تا علت شناسایی و رفع شود.

بلبرینگ ها و تسمه ماشین لباسشویی

در بخش گردونه خارجی هر ماشین لباسشویی، بلبرینگ هایی قرار دارد که وظیفه حرکت کردن نرم گردونه داخلی را برعهده دارند، اگر احساس کردید، که دیگ ماشین لباسشویی شما به سختی حرکت می کند و یا نمی تواند به خوبی حرکت کند، احتمال زیاد مشکل از بلبرینگ های موجود می باشد که باید سریعا آن را رفع نمود.

در قسمت بعد نیز باید حتما تسمه ماشین لباسشویی را برای شناسایی علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار دهید، زیرا این وسیله باعث به حرکت در آوردن طبلک موجود در لباسشویی می شود و در صورت بروز مشکلاتی چون پوسیدگی و یا پاره شدن و شل شدن نمیتواند به خوبی نیروی مورد نیاز لباسشویی را تامین کند.

 

سخن پایانی

بخش های بسیار زیادی بر روی عملکرد مستقیم و یا غیر مستقیم دیگ ماشین لباسشویی تاثیر گذار هستند، که باید در صورت بروز مشکل به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرند، به همین منظور و برای رفع علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می توانید از افراد متخصص در این زمینه بهره مند شوید و به سوال چرا دیگ لباسشویی نمی چرخد به کمک آنها پاسخ دهید.

توجه کنید که بخش های گفته شده در بالا در انواع ماشین های لباسشویی عملکردی یکسان دارند و در تمام آنها به صورت مشترک قابل شناسایی هستند.

در صورت نیاز با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *