اموزش تعویض المنت لباسشویی

آموزش تعویض المنت لباسشویی

هر لباس متناسب با جنس آن باید تحت شرایط خاصی شسته شود تا الیاف آن آسیب نبیند. بر همین اساس در ماشین لباسشویی، باید قطعه ای وجود داشته باشد که افراد بتوانند با استفاده از آن و بر اساس جنس لباس، تنظیم دمای آب ورودی به مخزن ماشین را انجام دهند. بر همین مبنا، المنت در ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد؛ اما این قطعه ممکن است به دلایل مختلفی دچار آسیب یا خرابی شود که در این صورت تعویض آن، ضروری می باشد. لذا در این مقاله به آموزش تعویض المنت لباسشویی در منزل پرداخته شده است.

خدمات تخصصی تعمیر لباسشویی فاران سرویس

المنت چیست؟ در آموزش تعویض المنت لباسشویی

قطعه ای است در ماشین لباسشویی که وظیفه گرم کردن آب و نیز تشخیص دمای آب برای اطمینان از گرم بودن آن را بر عهده دارد. این قطعه از نظر شکل ظاهری تقریبا در تمام ماشین ها با هر برندی، مشابه بوده اما از نظر قدرت متفاوت می باشد. متداول ترین توان آن ۱۸۰۰ وات و در برخی ۲۴۰۰ وات می باشد.

علائم خرابی المنت ماشین لباسشویی

از جمله علائم اصلی خرابی المنت می توان به پریدن فیوز اصلی، گرم نشدن آب با وجود کار کردن ماشین لباسشویی و نیز عدم اتمام برنامه شست و شو اشاره کرد.

ابزار لازم برای شروع آموزش تعویض المنت لباسشویی

از جمله ابزار مورد نیاز برای تعویض المنت ماشین لباسشویی، تهیه المنت حرارتی متناسب با برند ماشین لباسشویی، پیچ گوشتی متناسب با پیچ ها، آچار می باشد.

نکته حائز اهمیت این است که تعویض المنت، به علت ماهیت الکتریکی آن، نیازمند به دانش فنی و الکتریکی است. بنابراین در صورت عدم آگاهی در این زمینه، تعویض آن را به افراد متخصص و کارشناس بسپارید.

اجزای ماشین لباسشویی را بهتر بشناسید.

مراحل آموزش تعویض المنت لباسشویی

پیش از شروع تعویض المنت، برای رعایت نکات ایمنی ضروری است که از عدم اتصال ماشین لباسشویی به پریز برق اطمینان حاصل کنید.

در مرحله اول برای دسترسی به المنت ماشین لباسشویی، ابتدا باید پنل کنترل و محفظه جاپودری را خارج کرد. برای این منظور، باید پیچ های پنل بالایی دستگاه را باز کرده و آن را جدا کنید. سپس برای جدا کردن پنل کاربری یا پنل جلوی، باید ابتدا محفظه جاپودری را به صورت کشوی بیرون کشید. زیرا پیچ های این پنل در زیر قسمت جاپودری واقع شده است.

در مرحله دوم، برای در آوردن درب ماشین لباسشویی، ابتدا لازم است لاستیک دور درب ماشین را از طریق جدا کردن کلیپس نگهدارنده لاستیک، خارج کرد. سپس با باز کردن پیچ های متصل به بدنه، می توان درب را از موقعیتی که در آن قرار دارد، خارج کرد.

مرحله سوم، تعویض المنت خراب و قدیمی است. بعد از جدا کردن قطعات گفته شده، المنت لباسشویی در قسمت زیر دیگ یا مخزن قابل رویت است.

در صورتی که اطلاع کافی در زمینه نصب المنت ندارید، پیشنهاد می شود قبل از اقدام به جدا کردن المنت آسیب دیده، از آن عکس بگیرید که برای نصب المنت جدید دچار مشکل نشوید.

آموزش تعویض المنت لباسشویی

اموزش تعویض المنت لباسشویی

جدا کردن سوکت های متصل به ترموستات

در این مرحله از آموزش تعویض المنت لباسشویی باید سیم و سوکت های متصل به ترموستات را جدا کرد. بعد از باز کردن سیم و سوکت ها، پیچ های اتصال دهنده المنت به بدنه لباسشویی باید باز شود. در این مرحله، المنت را می توان به صورت کشویی از موقعیت قرار گرفته، خارج کرد.

در مرحله چهارم، باید ترموستات موجود در المنت قدیمی را خارج کرده و در داخل المنت جدید نصب کنید. برای نصب راحت تر المنت جدید در زیر دیگ لباسشویی، پیشنهاد می شود روی قسمت لاستیکی آن مایع ظرفشویی ریخته و بمالید و المنت جدید را به راحتی در موقعیت خود در لباسشویی قرار دهید.

در مرحله آخر، بعد از قرار گرفتن المنت در جای خود، سیم ها و سوکت ها را به ترموستات متصل کنید. حال تمام مراحل اول و دوم را به صورت برعکس انجام دهید. یعنی اول پنل جلوی و سپس لاستیک دور درب لباسشویی را نصب کرده و سپس پنل کاربری و محفظه جاپودری را در جای خود قرار دهید و در آخر پنل بالایی را روی دستگاه جاسازی کنید و همه پیچ ها را بسته و سفت کنید.

بعد از نصب المنت جدید، برای اطمینان از کارکرد صحیح آن لازم است بعد از بستن ماشین لباسشویی به طور کامل، دمای آب را روی حد نهایی تنظیم کرده و بدون لباس، ماشین را روشن کنید. بعد از چند دقیقه، در صورت گرم بودن شیشه درب ماشین لباسشویی می توان از عملکرد درست المنت مطمئن شوید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *