آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی

آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی

آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی : برد الکترونیکی (Electronic Control Board) در حقیقت همان مغز و فرمان دهنده به تمام قسمت های دستگاه ماشین لباسشویی می باشد. همه ی فعالیت و کارهایی که ماشین لباسشویی انجام می دهد از برد الکترونیکی فرمان می گیرد.

از آنجایی بدون وجود برد الکترونیکی ماشین لباسشویی هرگز روشن نخواهد شد و هیچ کاری را انجام نخواهد داد، دانستن آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی و نکات مربوط به آن از لازمه ی هر فرد متخصص می باشد تا در مواقع ضروری بتواند مشکل مربوط به برد ماشین لباسشویی خود را حل کند.

خدمات تعمیر برد لباسشویی در مجموعه فاران سرویس

آموزش و بررسی دلیل اصلی تعویض برد ماشین لباسشویی :

تنها دلیلی که باعث می شود تا برد ماشین لباسشویی را تعویض کنیم این است که برد دچار ایراد شده باشد.

هدف از آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی این است که تعویض برد ماشین لباسشویی برای تعدادی از مردم کار سخت و دشواری به حساب می آید. ما در این مقاله آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی را برای شما به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد.

مواقعی پیش می آید که تعویض برد بر تعمیر آن ارجحیت دارد برای مثال: اگر آی سی برد سوخته باشد، شما بایستی آن را تعویض کنید و حتی اگر قسمتی از برد بر اثر جرقه نیم سوز شده باشد بایستی آن را تعویض کنیم.

به دلایل مختلف ریختن آب و مایعات بر روی برد ماشین لباسشویی باعث سوختن و خرابی آن می شود، که تنها با تعویض این قطعه دستگاه به حالت اولیه خود باز می گردد. به همین خاطر آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی باید در دسترس تکنسین های متخصص قرار گیرد تا بتوانند به راحتی از پس این مشکل برآیند .

ابزار آلات مورد نیاز برای تعویض برد ماشین لباسشویی :

· پیچ گوشتی دوسو

· پیچ گوشتی

· دستکش کار

آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی

آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی فاران سرویس

مراحل آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی :

۱- قطع کردن برق

دستگاه را از برق جدا کنید و حتما برای محافظت از جان خود از دستکش کار استفاده کنید. برای جابجایی ماشین لباسشویی از چند نفر کمک بگیرید.

۲- برداشتن درب بالایی ماشین لباسشویی

پشت ماشین لباسشویی دو پیچ قرار دارد که باعث نگه داشتن درب بالایی میشود آن را باز کنید. سپس درب را به سمت عقب به حالت کشویی کشیده و آن را بالا دهید و بردارید.

۳- باز کردن پیچ پشت پنل کنترل

با ابزار پیچ گوشتی، پیچ پشت پنل کنترل را می توانید باز کنید. ( وقتی روبروی ماشین لباسشویی هستید، این پیچ در سمت راست شما قرار دارد.)

۴- باز کردن پیچ‌های محفظه کشوی جاپودری

مرحله بعد در آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی باز کردن پیچ خای جا پودری است.

کشوی جاپودری را تا زمان گیر کردن و ثابت شدن بیرون کشیده و زبانه قفل پشت جاپودری را آزاد کنید و آن را به‌ صورت کامل از محفظه جاپودری بیرون بیاورید.

با ابزار پیچ گوشتی می توانید پیچ‌های دو طرف محفظه جاپودری را باز کنید.

۵- باز کردن پنل کنترل

روی پنل کنترل برد الکترونیکی دسته سیم هایی به هم متصل بوده که می توان با فشردن زبانه‌های روی هر سوکت آن را آزاد و سپس با کشیدن به طرف بیرون آن اتصالات سوکت را قطع کرد.

۶- برداشتن برد رابط الکترونیکی :

ابتدا پیچ‌های نگهدارنده برد رابط کاربری را در پنل کنترل باز کرده و سپس برد رابط کاربری را بیرون بکشید.

۷- نصب برد الکترونیکی جدید:

نصب برد الکترونیکی مرحله بعدی آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی است.

برد الکترونیکی جدید را در داخل پنل کنترل قرار و پیچ‌ها را شل ببندید.

از اینکه تمام دکمه در محل مورد نظر خود نصب شده اند اطمینان حاصل کنید تا با فشردن دکمه ها کلید ها برد کار اصلی خود را شروع کنند .

نکته(پیچ‌های نصب را با ‌دقت سفت کنید.)

۸- نصب مجدد پنل کنترل

در ابتدا پنل کنترل را بالای پنل جلویی قرار دهید و بعد از آن باید پیچ‌های محفظه جاپودری را دوباره ببندید. پیچ سمت راست در پشت پنل کنترل را دوباره بسته و دسته سیم پنل کنترل را مانند قبل به هم متصل کنید.

در آخر جاپودری را در محفظه آن قرار دهید و پیچ های آن را ببندید.

۹- نصب مجدد پنل بالایی

پنل را می توانید به سمت جلو و پایین بکشید تا به صورت آسان تر آن را در قاب ماشین لباسشویی قرار دهید سپس پیچ‌ ها را ببندید تا پنل پشتی محکم شود. نباید پیچ ها را بیش از حد سفت کنید.

۱۰- وصل کردن برق

حالا می توانید ماشین لباسشویی را به پریز برق وصل کرده و آن را به کمک فردی دیگر به محل اولیه خود برگردانید و دستگاه را روشن کنید.

و در انتها اگرچه آموزش‌ تعویض برد ماشین لباسشویی ساده به‌ نظر می‌رسد اما برنامه دادن به برد تنها توسط یک متخصص عملی است.

تعویض مکرر برد ماشین لباسشویی باعث کاهش میزان کارایی دستگاه شده و بر روی سایر قطعات دیگر نیز اثر می گذارد .

امیدوارم مطالعه این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *