اموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

اموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

برای اموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی بهتر است در ابتدا درباره شیر برقی لباسشویی که یکی از اجزای مهم در این دستگاه پرکاربرد می باشد بیشتر بدانید. شیر برقی لباسشویی در واقع وظیفه ای که بر عهده دارد در مورد تامین کردن آب ورودی به داخل ماشین است. به بیان ساده تر عمل آب گیری به دستور این قطعه انجام می گیرد البته برای تعمیر یا آموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی لازم است اطلاعات فنی درباره این قسمت از ماشین لباسشویی را داشته باشید تا موفق تر عمل کنید.

۲ نوع شیر برقی در لباسشویی کدامند؟

شیر برقی برای آب سرد

شیر برقی برای آب گرم

خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در مجموعه فاران سرویس

اموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی در ۱۰ مرحله

اموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی را بهتر است به صورت مرحله ای بیان کنیم تا یک آموزش کامل و دقیقی داشته باشیم و آن ها عبارتند از:

مرحله ۱

ابتدا انبر دست و پیچ گوشتی و ابزارهای مورد نیاز را در دسترس خود قرار داده و بعد شروع به کار کنید. در مرحله اول باید برق ورودی در لباسشویی قطع شود منظور از پریز بکشید.

مرحله ۲

در مرحله بعدی شلنگ ورودی مربوط به آب لباسشویی باید از شیر آب جدا شود.

مرحله ۳

در ادامه کار باید به کمک دو پیچی که در سمت چپ و راست، پشت ماشین لباسشویی وجود دارد سقف دستگاه را باز کنیم.

اموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

اموزش تعویض کردن شیر برقی ماشین لباسشویی

مرحله ۴

وقتی سقف را باز کردیم آن ( سقف ) را از روی بدنه لباسشویی جدا می کنیم تا در این صورت بتوانیم به داخل ماشین دسترسی داشته باشیم.

مرحله ۵

در این مرحله از آموزش با استفاده از ابزارهایی مانند انبردست یا دم باریک باید بست شلنگ هایی که به شیر برقی لباسشویی متصل شدند را باز و جدا کنید.

مرحله ۶

در ادامه سیم های متصل به شیر برقی را باید از سوکت جدا کنید.اگر دقت نمایید، به پشت ماشین لباسشویی شلنگ ورودی آب وصل شده و توجه داشته باشید برای این که آن را آزاد کنید باید در جهت خلاف عقربه ساعت بچرخانید.

مرحله ۷

سپس در این مرحله یک سری پیچ به شیر برقی لباسشویی متصل به بدنه وجود دارد که باید باز کنید شاید بتوانید به کمک پیچ گوشتی این کار را انجام دهید و بعد به آسودگی شیر برقی را می توانید جدا کنید.

مرحله ۸

در ادامه مراحل اموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی بعد از جداسازی شیر برقی خراب شده نوبت به قرار دادن شیر برقی جدید در محل مخصوص خودش می رسد. پیچ هایش را حتما محکم ببندید. همچنین سیم هایی را که جدا کرده بودید دوباره به سوکت شیر برقی باید وصل شوند.

مرحله ۹

حالا نوبت به مرحله آخر می رسد که شلنگ ورودی آب را در محل مخصوص خود در لباسشویی قرار دهید. و جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا به طور کامل سفت شوند.

مرحله ۱۰

در آخر سقف لباسشویی را در جای خودش بگذارید و پیچ ها را ببندید و محکم کنید.

چند نشانه خرابی شیر برقی لباسشویی

زمانی که مشکلی مربوط به آب ماشین لباسشویی به وجود بیاید معمولا با خراب شدن این قطعه لباسشویی ارتباط دارد. وقتی شیر برقی خراب می شود در واقع دو قسمت مکانیکی و الکتریکی لباسشویی دچار مشکل شده است.

اگر لاستیک ماشین لباسشویی پاره شود به این معنا است که خرابی شیر برقی به دلیل مکانیکی لباسشویی مربوط است.

اما اگر این مشکل در بخش الکتریکی رخ دهد برق رسانی لباسشویی آسیب دیده و به احتمال زیاد بویین شیر برقی خراب شده است.

یکی از موارد در مورد نشت آب یا ریزش آن از پایین لباسشویی است که به عنوان هشداری برای ما می باشد و این که شیر برقی لباسشویی دچار مشکل شده است و نیاز به تعویض دارد.

اموزش تعویض کردن شیر برقی لباسشویی

شیر برقی لباسشویی

وقتی که ماشین لباسشویی خاموش می باشد اما آب تمیز درون دیگ لباسشویی جمع شده باشد یعنی شیر برقی لباسشویی خراب شده است.

داشته باشید زمانی که ماشین لباسشویی شما آب گیری لباس ها را نتواند انجام دهد به خصوص حجم لباس در داخل دیگ زیاد باشد. پس احتمال زیاد مربوط به خرابی شیر برقی لباسشویی است و شاید نیاز به تعویض داشته باشد.

البته شما با آموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی می توانید به راحتی این کار را با استفاده از ابزارهای لازم و تخصصی انجام دهید.

یکی دیگر از دلایل مهم خرابی و تعویض شیر برقی لباسشویی مربوط به فشار آب می باشد که مدام در حال کم و زیاد شدن است. و باعث پوسیدگی این قطعه و آسیب جدی به آن می شود.

علت دیگر آسیب دیدن شیر برقی ماشین لباسشویی به خاطر رسوبات موجود در آب است.

حتی در برخی موارد شن ریزه هایی درون آب مشاهده می شود که به تدریج باعث گرفتگی جداره شده و در نتیجه شیر برقی را دچار مشکل اساسی می کند.

وظیفه شیر برقی ماشین لباسشویی چیست؟

لازم به یاد آوری می باشد که برای اموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی بهتر است:

درباره کارکرد شیر برقی لباسشویی اطلاعاتی را کسب کنیم. وظیفه اصلی شیر برقی لباسشویی در مورد قطع و وصل کردن آب و کنترل آن به داخل ماشین لباسشویی است.

وقتی که جریان الکتریکی در لباسشویی برقرار شد و برق به سیم شیر برقی رسید این موضوع باعث پمپاژ آب به صورت خودکار به داخل لباسشویی می شود. و برق به وسیله هیدروستات شیر برقی قطع می شود در این حالت است که پمپاژ آب نیز متوقف خواهد شد. پس به هنگام

مشاهده مشکل و خرابی این قطعه سعی نمایید که هر چه سریع تر به تعمیر یا در صورت نیاز تعویض شیر برقی اقدام نمایید تا آسیب زیادی به دیگر اجزای ماشین لباسشویی نرسد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *