برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین وسایل در منزل است. تمامی برندهایی که از ماشین لباسشویی در بازار وجود دارد، از لحاظ کارکرد شبیه هم هستند و تنها در امکانات و مدل متفاوت می باشند. در این مقاله به معرفی انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی و نحوه استفاده از ماشین لباسشویی ال جی، پرداخته می شود. قبل از استفاده از هر وسیله برقی از جمله لباسشویی باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کرد تا از نحوه نصب تا آگاهی از دکمه ها و روش کار آن آگاه شد. به طور کلی انواع ماشین لباسشویی در مدل های درب از جلو، درب از بالا و ماشین های دو قلو دارای خشک کن در بازار موجود می باشد.

ما در مجموعه تعمیر ماشین لباسشویی به بررسی نحوه استفاده از ماشین لباسشویی ال جی خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

به طور کلی باید ماشین لباسشویی در جایی مناسب نصب شود که در ادامه به نحوه نصب صحیح آن اشاره می گردد. بعد از نصب برای استفاده از برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی استاندارد، بایست متناسب با البسه یا جنس پارچه، برنامه مناسب شست و شو را انتخاب نمود.

لازم به ذکر است هنگام استفاده از وسیله نباید بیش از نصف ظرفیت دیگ را پر کرد و باید متناسب با وزن ماشین که از ۶ تا ۱۰ کیلو می باشد، لباس ها را در آن قرار داد.

مقدار مناسب پودر را باید در جا پودری قرار داد.

اگر بخواهید چند بار عمل شست و شو تکرار شود، باید دقت کنید که تمام قسمت های کوچک کشو پودر را پودر بریزید.

مایع نرم کننده باید در قسمت مخصوص خود قرار گیرد.

عد از این مراحل، باید دکمه پاور را فشرد تا ماشین روشن شود. بعد از انتخاب برنامه از بخش ولوم چرخان، می توانید آبکشی اضافه و شست و شوی مجدد را با سایر دکمه های موجود روی پنل، انتخاب کنید و سپس  دکمه استارت را بزنید.

بعد از شروع به کار ماشین، درب قفل شده و تا اتمام کار برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، درب باز نخواهد شد. البته که در برخی از مدل ها، می توان در حین شست و شو با استفاده از درب مخصوص لباس به دیگ اضافه کرد.

در ادامه در مورد انواع برنامه شست و شو و معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی صحبت خواهد شد.

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی ال جی (نحوه شست و شوی البسه)

لباس ها دارای پارچه ها و جنس های متفاوت هستند که برای شست و شو بهتر است آنها را در دسته هایی از جنس های مشابه قرار دهید. پارچه ها را با برنامه متناسب در زمان معلوم بشویید.

برای اجرای برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، به نحو احسنت بهتر است لباس های تیره را از روشن جدا کنید.

لباس های زیر را از رو جدا کرده و متناسب با شدت کثیفی و چرک لباس ها، آنها را یکجا در دیگ قرار داده و با برنامه مناسب شست و شو دهید.

لباس های حساس را با برنامه مناسب لباس های حساس بشویید که با این امکان، دور موتور، میزان مایع و دمای آب به صورت اتوماتیک، متناسب با پارچه انتخاب شده و کمترین آسیب را به آن خواهد زد.

توصیه می شود، لباس های کاملا سفید، از سایر لباس ها جدا شود.

لباس های رنگی را که احساس می کنید ممکن است به سایر پارچه ها رنگ دهد را با دست بشویید.

دقت کنید هنگام انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی یا هر برند دیگر، ظرفیت را کمی بیشتر از نصف قرار دهید، نه بیشتر از آن.

جیب لباس ها را چک کنید تا در آن دستمال، کاغذ یا مدرکی قرار نداشته باشد.

به زیپ یا گیره لباس ها دقت کنید که باز نباشد. آنها را ببندید تا باعث پارگی پارچه ها نگردد.

اضافه نمودن مایع و پودر لباسشویی

برنامه شستشوی لباسشویی ال جی

جاپودری ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی کشوی مخصوصی دارد که در آن پودر و مایع نرم کننده در آن قرار می گیرد. دقت داشته باشید که حین شروع به کار برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، و هنگام ریختن آب درون کشو پودر، آن را باز نکنید و اجازه دهید کار شست و شو به طور کامل بدون دخالت انجام شود.

باید بدانید که مایع نرم کننده، در مرحله آخر شست و شو به لباس ها اضافه می شود.

اما قرص تمیز کننده را می توانید داخل دیگ در میان لباس ها بیندازید. محل قرار گیری نرم کننده دارای خط ارتفاع مخصوص است که نباید بیش از این مقدار از نرم کننده استفاده نمایید.

برخی از لباس ها ممکن است روغنی بوده و رنگی شده باشند، هشدار داده میشود که در روش کار انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی و تمام مدل ها، حلال ها و تینر و بنزین، مطلقا جایی ندارد.

معرفی قسمت های برد ماشین لباسشویی ال جی

در ماشین لباسشویی در مدل های مختلف، قسمت های مختلفی روی برد الکتریکی آن قرار دارد که با آگاهی از بخش های مختلف می توانید به راحتی از امکانات لباسشویی خود استفاده کنید. برخی از افراد دارای مدل به روز ماشین لباسشویی بوده اما جز روشن کردن و خاموش کردن و استفاده از برنامه های محدود شست و شو نمی توانند از تمامی برنامه های این دستگاه استفاده کنند.

برای استفاده بهتر از تمامی برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، باید بدانید، برنامه های دستگاه به دو دسته اصلی و تکمیلی تقسیم می شوند. برنامه های اصلی ماشین لباسشویی به گونه ای طراحی شده است که به وسیله آنها بتوان اکثر پارچه ها و جنس های الیاف مختلف را به شستشو تمیز برسانید.

برای مثال، در یک برنامه با کاهش سرعت چرخش موتور وسیله، شرایطی فراهم می شود که لباس ها با حداقل چروک شسته شود. در برنامه ای دیگر، شستشو با آب سرد انجام می شود تا لباس هایی با جنس پشم گشاد نشده و کش نیاید. در موردی دیگر، لباس های تیره را می توان با حداکثر فشار آب شستشو کرد، تا لکه های سفید یا جای سفیدی پودر روی لباس باقی نماند.

در هر برنامه مواردی گنجانده می شود که با ماشین لباسشویی بتوانید هر نوع از پارچه یا لباسی را به راحتی بدون آسیب به پارچه بشویید. برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، انواع مختلفی دارد که در ادامه تمامی کلیدها و برنامه های موجود در لباسشویی تشریح می گردد.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی

نمونه ای از برد لباسشویی ال جی

نحوه استفاده از لباسشویی ال جی

دکمه ۱ :

روشن خاموش کردن دستگاه

دکمه ۲ :

بعد از روشن کردن دستگاه و انتخاب برنامه مورد نظر برای شروع به کار لباسشویی، این دکمه را باید فشار دهید. همچنین، برای ایجاد توقف در کار برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، از این دکمه استفاده می شود. بعد از اینکه کار ماشین تمام شد یا ماشین متوقف شد، بعد از یک الی دو دقیقه درب لباسشویی باز می شود.

دکمه ۳ :

قسمت شیشه ای دستگاه، محل نمایش زمان و پیام های دستگاه است. زمانی که لباسشویی دچار ارور یا خطا می شود از طریق صفحه نمایش به شما نشان داده خواهد شد. در اینجا زمانی که شستشو طول می کشد، نشان داده می شود.

دکمه ۴ :

ولوم تنظیمات دستگاه، دکمه ی چرخانی است که در اطراف آن انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی نوشته شده است. با چرخاندن آن و قرار دادن چراغ یا نشانه روی هر برنامه، انتخاب می شود.

دکمه ۵ :

در صفحه نمایش، تصاویری وجود دارد که با روشن شدن آن، پیام خاصی و امکان خاصی در شستشو برای شما فراهم می آید. با فشار دادن هر کلید و تعداد دفعات آن یا فشار دادن همزمان کلیدها با هم، امکانات متنوعی فعال می گردد.

اگر علامات و معانی پشت آن را بدانید، در هر لباسشویی می توانید، تنظیمات لازم را انجام دهید.

برای جابجا شدن روی علامات و چراغ ها، باید دکمه مربوطه را به تعداد لازم فشرد تا میان چراغ ها و برنامه های تکمیلی جابجا شد.

دکمه spin :

این دکمه مربوط به قسمت خشک کن دستگاه است که با فشردن آن چراغ های مربوطه به شکل زیر فعال می شود که هر کدام پیام مخصوص خود را دارد.

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی ال جی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی ال جی چگونه است

دکمه ۱:

وقتی این چراغ روشن می شود، نشان دهنده این است که می توانید برای خشک کردن الیافی همچون، پنبه، کتان و حوله ها و تیشرت های کتان، دور خشک کن را در کمترین حالت مصرف انرژی قرار دهید. و انرژی مصرفی را کاهش دهید.

دکمه ۲:

این علامت نشان دهنده این است که خشک کردن در حالی تمام می شود که پارچه های پنبه ای و کتان، برای اتو کردن آماده بوده و کمی رطوبت داشته باشند.

ادامه معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی

دکمه ۳:

در صورتی که لباس شما دارای جنس ضعیف و حساس باشد، یا الیاف آن مصنوعی باشد، و یا از برنامه های ضد چروک انتخاب کرده باشید با انتخاب این حالت خشک کن، میزان چرخش به گونه ای انتخاب میشود که صدمه وارده به لباس به حداقل خود برسد.

دکمه ۴:

این دکمه مشابه با حالت اول است که خشک کن عادی می باشد، اما مصرف انرژی در این حالت کمتر از حالت فوق می باشد و مصرف انرژی بهینه می باشد.

دکمه temp :

این دکمه مربوط به تنظیمات دماست که با تکرار این دکمه بین دماها جابجا می شوید.

می توان با توجه به نوع پارچه یا برچسب روی لباس خود، دمای مربوطه را انتخاب کنید.

در صورت مشاهده دکمه هایی با نام option روی لباسشویی با فشار هر کدام تعدادی از امکانات و برنامه های تکمیلی روشن می شود که با تکرار آن برخی یا تعدادی از آنها با هم به صورت یکجا انتخاب خواهد شد. که برخی از آنها به شرح زیر است:

برنامه های تکمیلی ال جی

شکل a :

در صورتی که بخواهید در برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی خود حالت پیش شستشو داشته باشید باید این علامت را روشن کنید. شکل ها و معانی آنها را به خاطر بسپارید. (  pre wash )

روش کار به این صورت است که، مستقیما می توانید در صورت وجود آن را فشار دهید حدود سه ثانیه نگه دارید و بعد دکمه شروع یا توقف را فشار دهید، یا اینکه با تکرار دکمه های مربوطه به روشن شدن این چراغ برسید.

شکل b :

اگر این حالت را روشن کنید، برنامه تکمیلی ضد چروک را خواهید داشت. (  crease care )

شکل c :

زمانی که به آبکشی اضافه نیاز داشته باشید و بخواهید با توجه به میزان کثیفی آبکشی را بیشتر کنید باید این گزینه را به برنامه خود اضافه کنید. (  rinse+ ) در صورتی که دمای آب بسیار بالا باشد، یا اینکه سطح آب داخل محفظه بالا باشد و از لحاظ ایمنی برای شما خطری وجود داشته باشد هرگز قفل درب باز نخواهد شد.

شکل d :

اگر لباسشویی شما امکان اضافه کردن لباس را داشته باشد، با انتخاب این آیتم می توانید، آن را حین کار اضافه نمایید.  ) add item )

شکل e :

در صورتی که دیگ لباسشویی شما کثیف باشد، و بخواهید پارچه های سفید و حساس را به آن اضافه کنید با انتخاب این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی می توانید به شست و شوی دیگ بپردازید. ( tub clean ) در برخی از ماشین ها این گزینه در اثر ترکیب چند دکمه اتفاق می افتد.

شکل f :

با روشن شدن این چراغ، خشک کردن دستگاه فعال می شود. Dry نام لاتین این برنامه می باشد.

دکمه delay ( d ) :

با زدن این دستگاه می توانید مشخص کنید دستگاه با تاخیر زمانی شروع به کار کند. روش کار به این صورت است که با فشردن دکمه، که ممکن است با شکل یک ساعت مشخص شده باشد، زمان مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای روشن شدن برای آن دقیقه یا ساعت بعد دستگاه را تنظیم نمایید.

دکمه medic rinse (b) :

این دکمه با علامت b نشان از شستشوی بهداشتی است. از این گزینه در تمامی برنامه می توان استفاده کرد جز برخی که با انتخاب آنها این علامت فعال نمی شود.

دکمه intensive :

وقتی لباس ها بسیار زیاد باشد یا اینکه یک لباس مثلا لباس کار بسیار کثیف باشد، می توانید این دکمه یا علامت را ( f ) فعال کنید و شاهد افزایش قدرت شست و شو باشید. این دکمه مدت زمان شستشو را افزایش می دهد.

دکمه favorite program (c ) :

این دکمه همانطور که از نام آن پیداست، به شما این امکان را می دهد که تنظیمات مد نظر خود را در حافظه دستگاه ذخیره کنید و هر دفعه برنامه و تنظیمات را برای آن تکرار نکنید.

روش کار به این صورت است که برنامه، تنظیمات تکمیلی نظیر، تعداد دفعات آبکشی و کلید های ضد چروک و غیره را انتخاب کنید، سپس کلید favorite را انتخاب کنید، و دکمه مکث یا شروع را فشار دهید. برنامه ذخیره می شود.

برخی از امکانات لباسشویی با فشار دادن همزمان چند کلید امکان پذیر است که در ادامه ذکر می شود:

قفل کودک:

اگر کودکی دارید که با دکمه های لباسشویی بازی می کند می توانید برای جلوگیری از اختلال در برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی خود، کلیدی که قفل کودک روی آن نمایش داده شده است را با دکمه ای که با علامت به آن وصل است به طور همزمان چند ثانیه نگه دارید، تا علامت cl روی صفحه نمایش ظاهر شود، در این صورت دکمه های لباسشویی و روشن خاموش آن از فعالیت می افتد. و دوباره باید این عمل را تکرار کنید تا قفل غیر فعال گردد.

معرفی انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

در این بخش از مقاله به توضیح معانی و کاربرد مواردی که دور ولوم دستگاه قرار دارد ذکر می شود و آنها همان نوشته های مربوط به برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی می باشند.

۱- روش کار برنامه cotton ، پارچه های پنبه ای :

زمانی می توانید این برنامه شستشو را انتخاب کنید که لباس هایی با جنس، کتان نظیر لباس های زیر که نسبتا کثیف هستند آماده شستشو داشته باشید. لباس های رنگی مثل پیراهن های سبک، لباس های شب و پیژامه ها را می توانید با این برنامه نیز شستشو دهید.

دمای آبی که می توانید برای این کار انتخاب کنید، دمای شصت درجه است. در این برنامه، دیگ با حرکات متنوعی که انجام می دهد، عمل شستشو را انجام می دهد.

۲- روش کار برنامه cotton eco یا پارچه پنبه ای کم مصرف :

این برنامه شبیه برنامه بالاست که با نام دیگر cotton+ در برخی ماشین ها مشخص شده است. دمای مناسب این برنامه ۴۰ درجه می باشد. این شستشو بسیار بهینه است زیرا با حداقل انرژی کار می کند.

۳- روش کار برنامه easy care یا برنامه ضد چروک :

برای لباس هایی با جنس پلی استر و اکریلیک از این برنامه استفاده کنید، دمای ۴۰ درجه مناسب است که در حالت سرد، تا ۶۰ درجه نیز تنظیم می گردد. لباس ها یا پیراهن هایی که روزانه مصرف می کنید و جنس حساسی نداشته و نیاز به اتو ندارد را می توانید با این برنامه مورد شست و شو قرار دهید.

۴- روش کار برنامه mix یا شستشو ترکیبی :

این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، برای شستشوی اکثر لباس ها از هر جنسی مفید است.

البته که لباس هایی که جنس خاص دارند برای شستشو با این برنامه مناسب نمی باشند. این لباس ها، دارای الیاف ابریشمی، لباس های ظریف و جنس پشمی هستند. هم چنین، پرده ها، لباس های پردار، یا لباس های ورزشی حساس از این جمله می باشند که باید با برنامه خاص خود شسته شوند.

زمانی که لباس های با جنس های مختلف را در دیگ لباسشویی می ریزید به طور همزمان می توانید لباس با جنس های مختلف را مورد شستشو قرار دهید.

دمای مناسب این برنامه ۴۰ درجه می باشد در حالت سرد و گرم می باشد.

۵- روش کار برنامه baby care یا لباس کودک :

لباس های کودک که کثیف هستند، با این برنامه شسته می شوند، دمای آب در این برنامه به ۶۰ درجه می رسد.

در اقلام ملحفه کودک و متکا و غیره متعلقات کودک نیز با این برنامه شسته می شود و به خوبی لکه های چربی را از روی آن برداشته و آبکشی آن برای پارچه های بزرگ مثل ملحفه به درستی صورت می گیرد.

۶- روش کار برنامه skin care یا برنامه ضد حساسیت پوست:

اگر می خواهید حوله های تان که در ارتباط مستقیم با پوست قرار دارند یا لباس های زیر تان را بشویید، از این برنامه استفاده کنید.

از دیگر پارچه هایی که با این برنامه شسته می شود، لحاف، بالش، رویه متکا و انواع دستمال می باشد. دمای مناسب این برنامه ۴۰ درجه بوده و آبکشی آن به صورتی انجام می شود که تمام مواد شوینده روی لباس پاک می شود.

۷- روش کار برنامه hygiene یا شستن بهداشتی:

لباس هایی با الیاف پنبه، لباس های زیر، روکش های بالش و ملحفه و لباس های کودک را تا دمای ۶۰ درجه می شوید.

۸- روش کار برنامه duvet یا الیاف پر دار:

اقلام بزرگ نظیر پتو یا روکش های مبل و پرده های بزرگ و لحاف های متشکل از پر، با این برنامه در دمای ۴۰ درجه شسته می شود.

در برخی از لباسشویی ها برای شستن ملحفه از برنامه bedding استفاده می شود که با این برنامه توصیه می شود تا زیر ۲ کیلوگرم را مورد شستشو قرار دهید.

۹-روش کار برنامه sport wear یا لباس های ورزشی:

لباس های ورزشی دارای جنس خاص خود است که برای شستشو نیاز به برنامه خاص دارد.

همچنین در این برنامه می توان کفش های کتانی را نیز شست. دمای مناسب در این حالت ۴۰ درجه می باشد.

۱۰- برنامه delicate یا لباس های ظریف و مجلسی:

لباس های مجلسی یا کار شده که به راحتی با شست و شو خراب می شود نیاز به دور موتور کم یا مواد شوینده کم یا دمای آب مناسب دارند.

با انتخاب این برنامه می توانید انواع لباس های ظریف را با دقت تا دمای آب ۳۰ درجه مورد شستشو با این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی مناسب لباسهای حساس قرار می دهد. لباس های زیر و لباس های با پارچه ظریف و حساس در این دسته قرار می گیرد.

۱۱- روش کار برنامه wool یا لباس های پشمی :

آب در این برنامه تا دمای ۴۰ درجه برای لباس های پشمی تنظیم می شود.

برای شستن بهتر لباس ها اگر حساس هستید می توانید از مواد شوینده ای که برای لباس های پشمی مناسب است استفاده کنید.

۱۲- روش کار برنامه quick 30 :

دمای مناسب در این برنامه ۳۰ درجه سانتی گراد است.

اگر میزان لباسی که دارید کم است و می خواهید سریع مورد شستشو قرار گیرد این برنامه شستشوی سریع را انتخاب کنید.

۱۳- روش کار برنامه quick 60 :

اگر انواع لباس با جنس های مختلف مثل پنبه یا غیره دارید، می توانید با حداقل مصرف انرژی در دمای ۶۰ درجه آب آنها را به صورت سریع مورد شستشو قرار دهید.

نیاز به تنظیم خاصی ندارد و به صورت خودکار می توانید از این برنامه استفاده کنید.

۱۴- روش کار برنامه direct wear :

اگر جنس لباس شما ترکیبی است یا انواع لباس در جنس های پنبه و پلی استر دارید، از این برنامه که برای حجم کم لباس در نظر گرفته شده است استفاده کنید.

در این برنامه، دمای ۲۰ درجه آب خیلی سریع لباس ها را مورد شست و شو قرار می دهد.

شست و شوی تعداد کم لباس در حد ۳ یا ۴ تکه در مدت ۸۰ دقیقه انجام می شود که هم عمل شست و شو و هم خشک کن اجرا می گردد.

۱۵- روش کار برنامه rinse + spin :

در این برنامه شما به صورت همزمان هم آبکشی و هم خشک کن خواهید داشت.

و لباس هایی که تنها به آبکشی نیاز دارند از این برنامه استفاده می کنند. یا اینکه در مواردی از نرم کننده برای لباسهای خود استفاده کرده اید که با انتخاب این برنامه، لباسها آبکشی اضافه خواهند شد.

۱۶- روش کار برنامه stain care یا لکه بری پارچه:

لباس هایی که ظرافت چندانی ندارند و دچار لکه هایی نظیر قهوه و آبمیوه و گل و غیره شده اند، با استفاده از این برنامه، به شست و شو رسیده و در آب با دمای ۴۰ درجه پاکسازی می شوند.

دما در این برنامه به آرامی زیاد می شود تا بتواند لکه های مختلف را به طور کامل پاک نماید.

۱۷- روش کار برنامه dark wash یا لباس های تیره :

شست و شوی لباس های تیره بسیار حساس است زیرا اگر برنامه آن درست انتخاب نشود، ممکن است رنگ آن تحت تاثیر قرار گرفته و بور شود.

دمای آب تا ۴۰ درجه مناسب این برنامه بوده و توصیه می شود از شوینده های مناسب لباس های مشکی استفاده کنید تا دچار سفید شدن و تغییر رنگ نشوید.

۱۸- روش کار برنامه  download cycle یا برنامه دانلود شده:

اگر برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی را روی این گزینه ذکر شده انتخاب کنید، در حالی که برنامه خاصی را دانلود نکرده باشید، به صورت خودکار دستگاه لباس را با برنامه پیش فرض آبکشی با خشک کن مورد شستشو قرار می دهد.

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی ال جی (نکات ایمنی نصب ماشین لباسشویی)

– محل نصب ماشین لباسشویی بسیار مهم است.

ماشین را نباید در فضای باز بدون سقف قرار دهید.

برای داشتن ایمن ترین وسیله با طولانی ترین عمر برای استفاده از انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، باید دقت کنید سطح زیر ماشین باید کاملا تمیز و مسطح و دارای شیب حداکثر یک درصد باشد.

هرگز نباید برای تراز کردن ماشین از موکت، چوب یا فرش در زیر آن استفاده کنید. برای تراز کردن ماشین باید با تنظیم پیچ های زیر آن اقدام کنید.

مهم ترین مسئله در قرار گیری ماشین لباسشویی و نصب آن، اتصال دستگاه به زمین است.

در صورتی که سیم ارت لباسشویی وصل نباشد، خطر برق گرفتگی با کشندگی بیشتری صورت میگیرد.

سیم ارت یا سیم اتصال به زمین از طریق دو شاخه باید به پریزی متصل شود که پریز به زمین وصل باشد.

در این صورت شوک حاصل از برق گرفتگی کاهش می یابد.

– اتصالات آب و برق ماشین را باید چک کنید، و از شلنگ های سالم و اتصالات محکم استفاده کنید.

دو شاخه برق لباسشویی باید به صورت مستقیم به پریز در فاصله حداکثر ۱٫۵ متری از دستگاه وصل شود و در مسیر آن نباید از سه راهی استفاده گردد.

به طور کلی مد نظر قرار دهید در صورت هر گونه صدای غیر عادی از روشن کردن دستگاه اجتناب کنید و برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی را متوقف کنید، تا دستگاه به وسیله یک کارشناس مطمئن و حرفه ای سنجیده شود.

دقت کنید که پیچ هایی در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد که نقش آنها، حفاظت از ماشین در صورت جابجایی می باشد.

بعد از نصب برای استفاده باید پیچ ها باز شده و درپوش هایی روی آن نصب گردد.

نکته مهم در نحوه استفاده از ماشین لباسشویی ال جی:

اگر فراموش کنید که پیچ ها را باز کنید، علاوه بر سر و صدا وسیله شما دچار خرابی خواهد شد.

– ماشین لباسشویی را هرگز در مکانی با دمای زیر صفر قرار ندهید، زیرا آب موجود در شلنگ های آن یخ زده و باعث نشتی و خرابی وسیله میشود.

در مقابل، از گذاشتن لباسشویی در کنار و نزدیکی اجاق گاز و وسایل گرمازا بپرهیزید.

همچنین اطراف ماشین لباسشویی نباید مرطوب باشد و در صورت مشاهده هر گونه رطوبت غیر عادی سریعا اتصالات آن را چک نمایید.

اطراف ماشین لباسشویی را تمیز نگه دارید که حیوانات موذی به داخل آن راه نیافته و درون سیستم را تخریب نکنند.

گذاشتن مواد شوینده روی ماشین لباسشویی نیز کاری اشتباه است که باعث تحمیل بار اضافی به ماشین شده و در دراز مدت کار برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به صورت بی نقص را دچار اشکال می کند.

– لازم به ذکر است، برای نصب ماشین لباسشویی ال جی خود از نمایندگان تعمیرگاه های مجاز کمک بگیرید.

زیرا زمانی می توانید از ضمانت نامه یا گارانتی وسایل استفاده کنید که توسط نمایندگی مجاز امضا شده باشد.

اگر خود اقدام به نصب وسیله کنید، هنگام اشکال در کار برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی یا خود دستگاه، نخواهید توانست از خدمات پس از فروش بهره بگیرید.

نحوه استفاده از خدمات پس از فروش

هر وسیله ای بعد از مدتی استفاده یا استفاده نادرست و ناآگاهانه از آن دچار مشکل می شود.

برای رسیدن دوباره به طرز صحیح برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، می توانید از خدمات پس از فروش شرکت فاران سرویس استفاده کنید.

با هر تماس برای تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی خود، بیست دقیقه بعد از ثبت سفارش شما، با شما تماس گرفته و برای تعمیر در محل حاضر می شوند.

عیب یابی دستگاه را با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاه انجام شده و تمام خدمات در محل صورت می گیرد.

در صورت بزرگ بودن عیب لباسشویی آن را به صورت رایگان تا محل کارگاه حمل کرده و سپس با ضمانت کالا آن را برای شما باز پس می آورند.

لازم به ذکر است، گارانتی قطعات یک ماهه و خدمات تعمیراتی، چهار ماهه می باشد.

و بعد از انجام هر گونه تعمیر یا تعویض قطعه به این میزان، فرصت خواهید داشت، تا مشکل را اعلام نموده و خدمات رایگان دوباره برای رفع عیب دریافت نمایید.

در پایان امیدواریم با نحوه استفاده از ماشین لباسشویی ال جی اشنا شده باشید.

لطفا نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *