تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

یکی از مشکلاتی که از قدیم در ماشین های لباسشویی وجود داشت لرزش های شدید دستگاه در هنگام کار کردن و در زمان خشک کردن لباس ها بود. برای رفع این عیب قطعه ای به نام کمک فنر به ماشین لباسشویی اضافه شد. در حال حاضر تشخیص و علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی با لرزش دستگاه امکان پذیر است. کمک فنر به فنر های بسیار قوی گفته می شود که در دستگاه لباسشویی بین بدنه و مخزن قرار می گیرد.

کمک فنر در زمان شستشو و خشک کردن لباسها که سرعت چرخش افزایش می یابد از تکان ها و لرزش های شدید جلوگیری کرده و از آسیب رسیدن به بدنه ماشین نیز محافظت می کند. تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی به صورت قطعی و دقیق توسط مهندسین مجرب انجام می شود.

و هر شخصی نمی تواند برای تشخیص و تعمیر دستگاه را باز نماید. در قدیم این قطعه وجود نداشت ولی در حال حاضر تمام ماشین لباسشویی ها این قطعه را دارند.

لطفا تا پایان با مجموعه ما همراه باشید تا به بررسی کمک فنر ماشین لباسشویی بپردازیم.

چگونگی تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

مهمترین و ساده ترین روش تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی توجه به ظاهر کارکرد ماشین است اگر صداها و لرزش دستگاه به شدت افزایش یابد باید به خرابی کمک فنر ها شک نمود. تعداد کمک فنر های در برند های مختلف ماشین لباسشویی متفاوت است و در بالا و پایین مخزن لباسشویی بین جداره و مخزن وجود دارند.

برخی مواقع ماشین، حرکت های بسیار زیادی خواهد داشت و حتی ممکن است از محل قرار گیری خود نیز جابجا گردد. با تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی این دستگاه باید تعمیر و یا تعویض گردد.

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

فعالیت اصلی کمک فنر دریافت ارتعاش هایی است که در مخزن لباسشویی تولید می گردد و با این حرکت صداهای اضافی کاملا حذف می گردد.

کمک فنر یکی از قطعات مهم این دستگاه است و برای مشاهده کمک فنر در این وسیله باید ورقه پشتی دستگاه را باز کنید.

برای تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی باید این قطعه را از نزدیک مشاهده نمایید زیرا ممکن است ضربه دیده باشد و یا دچار خرابی و کاهش قدرت اولیه خود شده باشد. در تمام این موارد در زمان کار کردن و چرخش ماشین صداهای اضافی و حرکت این دستگاه وجود خواهد داشت.

علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی چیست؟

بسیاری از وسایل برای شروع کار کردن باید تراز و تنظیم باشند و مهندسین انواع تجهیزات لزوم این کار را ضروری می دانند.

ماشین لباسشویی نیز از جمله دستگاه هایی که محل قرار گرفتن و تنظیم کردن آن در میزان خراب شدن دستگاه تاثیر می گذارد.

همه قطعات بویژه کمک فنر با گذشت زمان و به آرامی تخریب می شوند و نیاز به تعمیر خواهد داشت. تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی کار چندان سختی نیست. و با بررسی وضعیت قرار گیری این ماشین و بررسی کمک فنر می توان خرابی آن را تشخیص داد.

از علت های دیگر از بین رفتن کمک فنرها، حجم لباسی است که در داخل مخزن ریخته می‌شود، اگر وزنی بیشتر از حد استاندارد ماشین در آن قرار بگیرد، به مرور زمان دستگاه را دچار خرابی خواهد نمود.

تعویض کمک فنر دستگاه لباسشویی

بعد از تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی باید دستگاه با دقت و سرعت تعمیر گردد و کمک فنر تعویض گردد اینکار باید توسط نیروی ماهر متخصص انجام شود. ابتدا باید برق از دستگاه جدا گردد.

برای مشاهده کمک فنر (shock absorber) باید پنل هایی که روی دستگاه پیچ شده اند را باز نمود.

به راحتی می توان کمک فنر که در زیر دیگ وجود دارد را مشاهده نمود.

این قطعه به زیر دیگ و کف ماشین پیچ شده اند با باز کردن پیچ ها می توان کمک فنر را خارج نمود و قطعه سالم را جایگزین کرد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *