طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی

طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی

طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی چگونه است؟ ماشین لباسشویی یکی از لوازم پرکاربرد هر کدبانویی در خانه است. در خانواده های پرجمعیت ماشین لباسشویی به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرد از اینرو ممکن است خیلی زود نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات داشته باشد. اشکال در شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی منجر به عملکرد نادرست دستگاه می شود. البته ممکن است که در برخی موارد لوله تخلیه دچار گرفتگی شده باشد و مانع تخلیه آب ماشین به فاضلاب شود. لازم است تا قبل از تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی مطمئن شوید که مانعی در مسیر لوله وجود نداشته باشد.

این احتمال هم وجود دارد که شلنگ تخلیه بر اثر گذشت زمان دچار پوسیدگی و فرسودگی شود که خودتان می توانید:

با رعایت نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد اقدام به نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نمایید.

یا میتوانید به مجموعه تعمیر لباسشویی مراجعه کنید.

بررسی طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی:

سیستم تخلیه ماشین لباسشویی در برندهای مختلف با یکدیگر متفاوت است چرا که در برخی برندها قطعات این بخش تک بخشی و تنها شامل یک شلنگ می باشد و در برخی دیگر شامل چند قطعه می باشد .

اما به هر ترتیب اصول تعویض شلنگ تخلیه در همگی مسیر یکسانی را دنبال می کند.

وظیفه شلنگ تخلیه در ماشین لباسشویی انتقال آب باقیمانده پس از فرایند شستشو به سمت فاضلاب می باشد از اینرو کار بسیار حیاتی به شمار می آید و باید به خوبی و با رعایت نکات کلیدی شلنگ فرسوده تعویض و شلنگ تخلیه جدید جاسازی شود.

شلنگ تخلیه لباسشویی از جنس پلاستیک مقاوم ساخته شده و قابلیت انعطاف پذیری خوبی دارد از اینرو بعد از گذشت چند سال نیاز به تعویض آن خواهید داشت.

در این مقاله آموزشی به طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی به ترتیب مراحل می پردازیم. باید توجه داشت که مراحل گفته شده باید به ترتیب و رعایت نکات مهم انجام شود تا نتیجه ی مطلوبی به همراه داشته باشد.

خرید شلنگ تخلیه جایگزین:

قبل از نصب شلنگ تخلیه لباسشویی باید اقدام به تهیه و خریداری شلنگ جایگزین نمایید. برای اطمینان از اینکه محصول با کیفیت و مطلوبی خریداری کرده اید باید آن را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

به ورقه آلومینیوم پشت ماشین لباسشویی توجه نمایید و با توجه به شماره سریال درج شده بر روی آن اقدام به خرید شلنگ تخلیه مناسب نمایید. به نشان استاندارد و نوع بسته بندی محصول دقت کنید چرا که محصولات اورجینال دارای نشان استاندارد و بسته بندی مطلوبی هستند. از خرید برندهای ناشناخته خودداری کنید.

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

شلنگ تخلیه لباسشویی

طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی:

برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی در منزل بهتر است که تمام لوازمی را که حین انجام کار مورد نیاز است در دسترس بگذارید تا کار به راحتی و بدون اتلاف وقت انجام گیرد.

تجهیزات لازم برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی:

آماده کردن تجهیزات مورد نیاز برای نصب شلنگ تخلیه لباسشویی باعث می شود تا با تمرکز بهتری کار انجام شود و از اتلاف وقت برای پیدا کردن لوازم مورد نیاز جلوگیری شود. لوازم مورد نیاز شامل:

۱- شلنگ تخلیه جدید مطابق با نمونه قبلی از همان برند ماشین لباسشویی

۲- پیچ گوشتی و چهارسو برای باز و بسته کردن پیچ ها

۳- آچار، انبردست، انبردست قفلی

۴- سطل آب برای تخلیه آب باقی مانده

قطع کردن جریان آب:

با قطع کردن جریان آب اطمینان حاصل کنید که جریان آب در سیستم برقی ماشین لباسشویی نفوذ نمی کند. برای ایمنی بیشتر اقدام به قطع جریان برق از منبع تغذیه برق ماشین لباسشویی نیز ضروری است. چرا که برقراری برق در دستگاه احتمال برق گرفتگی را فراهم می کند.

بعد از اینکه اطمینان حاصل شد که جریان آب و برق به طور کامل قطع شده است لوله تخلیه را داخل سطل قرار دهید تا آب باقی مانده آن به طور کامل تخلیه شود.

جدا کردن شلنگ پوسیده:

شلنگ تخلیه با گیره هایی به جایگاه خود که اغلب در پشت ماشین لباسشویی است متصل شده است از اینرو برای جداسازی آن باید گیره ها را به آرامی جدا کنید که این کار با کمک پیچ گوشتی و انبردست امکان پذیر است. گیره ها را یکی یکی با کمک پیچ گوشتی شل نمایید .

و پس از آزاد شدن لوله تخلیه می توانید به راحتی از ماشین لباسشویی جدا نمایید. بررسی نمایید که در صورت دیدن آثار زنگ زدگی با یک دستمال آن را تمیز کنید.

جایگزین کردن شلنگ جدید تخلیه:

حالا وقت آن رسیده تا لوله تخلیه جدید جایگزین شود. قبل از این کار لازم است تا بست ها تمیز یا شسته شوند تا آثار زنگ زدگی یا کثیفی آنها از بین برود. سپس لوله را در جای خود جاسازی نمایید و با کمک پیچ گوشتی بست ها را مجدد در جای خود پیچ کنید. اینکار را با دقت انجام دهید و مطمئن شوید که لوله در جای خود به خوبی جاگذاری شده است.

لازم است تا برای اطمینان خاطر شلنگ را تست نمایید تا نشتی نداشته باشد.

تست شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی:

برای اطمینان از نداشتن نشتی در لوله تخلیه ماشین لباسشویی آن را در فاضلاب بگذارید و شیر آب را باز کنید و ماشین لباسشویی را روشن نمایید.

تا از صحت انجام کار مطمئن شوید.

چنانچه پس از روشن شدن ماشین لباسشویی هیچ نشتی آبی در لوله مشاهده نشد نصب شلنگ تخلیه لباسشویی به درستی انجام شده است. اما چنانچه لوله تخلیه دچار نشتی آب بود باید مجدد گیره ها را باز کرده و اینبار با دقت بیشتری آن را در جای خود نصب و پیچ کنید.

بست ها را تمیز کرده و سپس به شلنگ متصل کنید

تست پمپ تخلیه:

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی همیشه بخاطر ایراد در شلنگ تخلیه نیست و گاهی ممکن است بخاطر اشکال در عملکرد پمپ تخلیه باشد. از اینرو توصیه میشود قبل از تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به بررسی و تست پمپ آب بپردازید. بهتر است که برای این کار با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید و از آنها برای انجام این کار کمک بخواهید.

طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی

جاسازی شلنگ تخلیه در جایگاه خود

رعایت چند نکته مهم در طریقه نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی:

  • برای اطمینان از تخلیه کامل آب از پمپ ماشین لباسشویی برای شروع کار می توانید از جارو برقی های مسافرتی استفاده کنید
  • توجه به نکات ایمنی مانند قطع کردن جریان آب و برق امری بسیار حیاتی است و از به وجود آمدن حوادث ناگوار جلوگیری می کند
  • برای خرید شلنگ تخلیه جدید از اورجینال بودن آن اطمینان حاصل کنید چرا که مدل های فیک به ماشین لباسشویی آسیب های جدی وارد می کند
  • برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را به آرامی از جای خود حرکت دهید و بعد از پایان کار به حالت اولیه بازگردانید
  • در صورتی که گیره های شلنگ تخلیه دچار پوسیدگی شده اند حتما آنها را تعویض کنید
  • در صورتی که شلنگ تخلیه پس از نصب دچار نشتی بود حتما از یک متخصص کمک بگیرید
  • شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی باید پشت دستگاه ۶۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد

نتیجه نهایی:

ماشین لباسشویی یکی از حساس ترین لوازم برقی منزل محسوب می شود.

و بسیار حائز اهمیت است که برای نصب شلنگ تخلیه لباسشویی باید با دقت عمل کرد و چنانچه این کار را با رعایت نکات گفته شده و ابزار مناسب انجام دهید .

و مراحل را به طور دقیق رعایت کنید پس از اتمام کار و تست شلنگ تخلیه متوجه خواهید شد که توانسته اید با صرف وقت و بدون هیچ هزینه اضافی این مشکل را مرتفع نمایید. البته توصیه می شود چنانچه در مسیر نصب شلنگ تخلیه لباسشویی به مشکلی برخورد کردید حتما از مشورت یک تکنسین به صورت تلفنی بهره ببرید که بسیار کارساز خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *