ارتفاع شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

بررسی چگونگی افزایش طول و ارتفاع شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی: همانطور که می دانید آب کثیف تخلیه شده توسط شلنگ تخلیه ماشین به فاضلاب منتقل می شود. شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی می تواند به صورت یک تکه یا متشکل ازچند قطعه است. ارتفاع شلنگ تخلیه از سطح زمین نیز بر روی کارایی مناسب آن تاثیر دارد. ارتفاع مناسب حداقل باید شصت سانتی متر و حداکثریک متر از سطح زمین باشد. ارتفاع شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی استاندارد بین ۱.۵ تا ۲متر است ،این مقدار نباید بیشتر از۵ متر شود زیرا باعث ایجاد اخلال در تخلیه می شود.

مجموعه فاران سرویس ارائه دهنده خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در خدمت شماست.

طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

رابط شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی

آموزش افزایش طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

گاهی به دلایلی لازم است که طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی افزایش یابد.در این مواقع شما می توانید از دو راه طول شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی را افزایش دهید. آموزش افزایش طول شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی از طریق دو راه
به شرح زیر است:

۱.یک شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی جدید با طول بیشتر خریداری کنید.

۲.شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی موجود را گسترش دهید.

برای طول شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی به روش اول کافی است یک شلنگ تخلیه جدید خریداری کنید، و برای نصب سیستم تخلیه جدید جداره عقب دستگاه را جدا کنید، قطعه قدیمی را بردارید و شلنگ تخلیه جدید را نصب کنید و همه چیز را به عقب مونتاژ کنید.

تخلیه آب مورد استفاده برای شستشو و خروج پساب در فاضلاب بارها در فاضلاب رخ می دهد برای سهولت در تخلیه آب مورد استفاده در طی این فرآیند ،بهتر است که برای افزایش طول شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی ازیک سیستم معمولی موجود که در فروشگاه های لوازم خانگی موجود می باشد و به راحتی عرضه می شود استفاده کنید.

برای بازدهی مناسب افزایش طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی بهتر است از پنج متر بیشتر نشود و البته در بسیاری موارد گفته می شود از ۳.۵ متر هم بیشتر نشود که بستگی به فضای مورد استفاده شما هم دارد.

توجه داشته باشید که در نصب شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی فاصله تعیین شده از فاضلاب تا ماشین لباس شویی را اندازه بگیرید.

نصب شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی باید بگونه ای انجام شود که تخلیه آب مورد استفاده شده برای شستشو به طور ایمن انجام شود.

ارتفاع شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

همانطور که در قسمت قبل گفته شد ؛ ارتفاع شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی برعملکرد ماشین لباس شویی تاثیر دارد و هنگام نصب ماشین لباس شویی باید به این نکته توجه کنید و ارتفاع شصت سانتی متر و یا در صورت لزوم یک متر را در پشت ماشین لباس شویی مونتاژ کنید.

وسایل لازم برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی:

.شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی جدید با طول مناسب

.پیچ گوشتی تخت و چهارسو

.آچار

.انبردست

.انبردست قبلی

. سطل آب

با مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباس شویی، می توانید بفهمید که چه نوع شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی برای نصب مناسب است. هم چنین می توانید به برگه فولادی که در پشت ماشین لباس شویی قرار دارد مراجعه کنید و از این طریق مدل و شماره سریال را ببینید. با توجه به مدل ماشین لباس شویی می توانید شلنگ تخلیه مناسب را از فروشگاه های لوازم خانگی تهییه کنید.

آب و برق را قطع کنید،برای ایمنی و سهولت در نصب شلنگ تخلیه جدید آب و برق را قطع کنید.

و از یک سطل استفاده کنید تا از ریختن آب برزمین جلوگیری کنید.

شلنگ تخلیه قدیمی را جدا کنید. شلنگ تخلیه توسط گیره در پشت ماشین لباس شویی نصب شده است، با انبردست گیره را نگه داشته و سپس با پیچ گوشتی پیچ ها را باز کنید و شلنگ را آزاد کنید.

بعد از این کار می توانید شلنگ تخلیه جدید را نصب کنید.

ابتدا بست را روی شلنگ تخلیه قرار دهید و آن را در محل خود در پشت ماشین لباس شویی قرار دهید، با یک آچار گیره ها را محکم کنید، توجه داشته باشید نشتی وجود نداشته باشد، شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی را به اتصالات تخلیه متصل کنید.

و آن را با یک رابط شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی محکم کنید تا همانطور که گفته شد آب نشت پیدا نکند، و حتما شلنگ از سطح زمین ۶۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد.

طول شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی

طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی چقدر است

افزایش طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

برای طول شلنگ تخلیه ماشین لباس شویی به شیوه دوم باید یک شلنگ تخلیه شبیه شلنگ تخلیه موجود خریداری کنید، به راحتی می توانید در فروشگاه های لوازم خانگی و یا از طریق اینترنت خریداری کنید.

در واقع طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به طور مرحله ای انجام می شود. اولین کار خرید یک بسته کامل است.

برای کارایی و زیبایی در طراحی توجه کنید که شلنگ تخلیه جدید از همان طراحی۸ و با قطر مناسب باشد. در صورتی که نتوانستید یک شلنگ تخلیه جدید با ویژگی های شبیه به شلنگ تخلیه اصلی پیدا کنید، تلاش کنید شلنگ تخلیه ای با ویژگی های نزدیک به شلنگ تخلیه اصلی پیدا کنید.

نکته اصلی قطر شلنگ تخلیه است که حتما باید با قطر قطعه اصلی یکسان باشد.

طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به این شیوه ابتدا ماشین را از برق در آورید، شلنگ تخلیه خریداری شده را با یک لوله مخصوص به شلنگ تخلیه اصلی وصل کنید.

دقت کنید که لوله مخصوص به طور محکم از انتها وارد هر دو شلنگ شود.

اتصال باید در وسط قرار بگیرد. برای اتصال مناسب از کانکتور مناسب نیز می توانید استفاده کنید.

اندازه مطلوب گیره برای ایجاد چنین اتصالی حداکثر ۲۷ میلی متر است.

البته همانطور که گفته شد می توانید از لوله مخصوص هم استفاده کنید که قطر مطلوب در آن ۲۰ میلی متر است. در صورت استفاده از لوله مخصوص یک پیچ برای گیره لازم است.

کانکتور را در انتهای شلنگ تخلیه موجود قرار دهید.

آن را محکم ببندید. انتهای دیگر را در لوله تخلیه قرار دهید و انتهای آن را نیز با گیره محکم کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *