علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما دچار مشکلی شود که به علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی مربوط باشد، نباید به هیچ عنوان دستگاه را دوباره روشن کنید، زیرا احتمال زیاد دارد که موتور دستگاه نیم سوز شده یا سوخته باشد و بهتر است با یک تعمیرکار متخصص که تجربه کافی تعمیر ماشین لباسشویی دارد تماس بگیرید و هر چه زودتر این کار را انجام دهید در این صورت هزینه کمتری خواهید پرداخت.

علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی به طور کلی

در اول مبحث به طورکلی به مواردی درزمینه علائم نیم سوزشدن یا سوختگی موتور لباسشویی اشاره می شود.

سپس در مطالب بعدی به جزئیات در این زمینه می پردازیم.

اگر در هنگام کارکردن با ماشین لباسشویی علائمی مانند بوی سوختگی و… احساس کنید و یا در حین فعالیت ناگهان خاموش شود:

باید بدانید که ماشین لباسشویی شما در آستانه سوختن قرار دارد.

در این مواقع شما احتیاج به تعمیر ماشین لباسشویی دارید.

موتور ماشین لباسشویی مهم ترین قطعه این دستگاه است که نیم سوز یا خراب شدنش باعث از کار افتادن و بی مصرف شدن ماشین لباسشویی می شود.

از کار افتادن موتور نیز سبب از کار افتادن قطعات دیگر می شود.

تا زمانی که این قطعه تعمیر نشود ماشین لباسشویی قابل استفاده نخواهد بود

۸ مورد از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

۱- یکی از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی، این است که موتور ماشین ضعیف یا دچار مشکل شده و قادر نباشد به خوبی لکه های پودر و کف روی لباس ها را از بین ببرد.

البته این مسئله ممکن است به نامرغوب بودن پودر ماشین لباسشویی هم مربوط باشد اما دلیل اصلی به موتور ماشین لباسشویی بر می گردد.

۲- اگر اطمینان کامل از قدرتمند بودن دستگاه خود داشته باشید اما باید بدانید که استفاده زیاد از آن فشار و ضربه جبران ناپذیری به موتور لباسشویی وارد خواهد کرد.

همچنین به اطلاعات در مورد میزان بار لباسشویی توجه شود که برای هر بار شستشو طبق استاندارد می توانید محفظه آن را پر کنید.

جالب است بدانید که اگر کمتر از سطح استاندارد و مشخص شده لباس کمتری در داخل محفظه قرار دهید.

فشار وارد شده به موتور به همان اندازه ای است که لباس بیش از اندازه مشخص شده در ماشین لباسشویی ریخته می شود.

علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

علائم نیمسوز شدن موتور ماشین لباسشویی

ایراد خشک کن از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

۳- وقتی که خشک کن لباسشویی کار خود را به خوبی انجام نمی دهد و تمام لباس ها را کاملا خیس تحویل شما می دهد:

در واقع دستگاه کار خود را به خوبی انجام نداده است.

در این حالت می توانید علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی را به یاد آورید.

۴- هر گونه اختلالی در فرایند شستشوی لباس ها که به وجود می آید، معمولا سر و صدای زیاد و عجیب غیر طبیعی که از موتور داخل لباسشویی شنیده می شود می تواند یکی دیگر از علائم نیم سوز شدن موتور لباسشویی باشد.

بهتر است قبل از این که دیر شود و کار از کار بگذرد با کمک کارشناس آن مشکل را از بین ببرید.

۵- یکی از مواردی که باید یاد آوری شود و کمی تخصصی تر است زمانی که موتور نتواند آب را به داخل محفظه و یا خارج آن پمپ کند.

در واقع عملکرد چرخش لباسشویی به صورت مستقیم به چگونه کار کردن موتور دستگاه مربوط می باشد.

ممکن هم است که اتصال دهنده ای که موتور را به بخش مربوطه متصل می کند دچار مشکل شده باشد که باید تعویض شود، به هر حال نچرخیدن محفظه ممکن است یکی از علائم نیم سوز شدن موتور لباسشویی باشد.

خیس نشدن لباس ها

۶- لباسشویی وظیفه دارد لباس ها را در آب و کف خیس کند و به خاطر تمیز کردن لباس ها آن ها را کامل ترکیب می کند.

وقتی لباس ها آنچنان که باید و شاید خیس نمی شوند، یعنی نتیجه درست و مثبتی از ماشین لباسشویی خود دریافت نمی کنند، پس می تواند یکی از علائم نیم سوز شدن موتور لباسشویی شما باشد.

۷- تسمه نقش انتقال انرژی در ماشین لباسشویی را دارد که خرابی آن از دیگر موارد به هم ریختن تنظیمات موتور ماشین لباسشویی است.

که دلیل مشخص شده آن زیاد یا کم بودن لباس درون محفظه دستگاه می باشد پس باید استاندارد گنجایش بار رعایت شود تا با هزینه سنگینی مواجه نشوید .

البته برخی از ماشین لباسشویی های جدید بدون تسمه می باشند یعنی دارای سیستم دایرکت هستند که در این نوع از ماشین ها احتمال لرزش و خرابی بسیار کم تر از مدل های قدیمی است.

۸- یکی از شایع ترین علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی مقاومت پایین سیم پیچ ها است که از دلایل آن پوسیدگی و آسیب های فیزیکی و گرمای بیش از حد آن باعث فاصله سیم پیچ و کنتاکتورهای داخل موتور می شود و این عامل سبب اختلال در عملکرد موتور و نیم سوز یا سوختن موتور می شود.

علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

خیس نشدن لباس ها

نکته مهم

عیب یابی ماشین لباسشویی، برطرف کردن مشکلات دائمی مربوط به خرابی لباسشویی، انجام دادن تعمیرات ماشین لباسشویی یا سرویس آن، همه موارد اشاره شده نیاز به داشتن دانش و اطلاعات تخصصی در رابطه با نحوه عملکرد لباسشویی دارد.

پس عملیات عیب یابی و امور تعمیرات مربوط به لباسشویی مسئله ای حساس می باشد و نیاز مبرم به تجربه با داشتن ابزارآلات خاص است، و لازم به ذکر است که دستکاری های ناشیانه و نداشتن اطلاعات مورد نیاز در این زمینه باعث می شود خسارات جدی تری به دستگاه وارد شود.

تست موتور ماشین لباسشویی

یکی از راه هایی که کمک می کند تا اطمینان از سالم بودن موتور ماشین لباسشویی خود پیدا کنید انجام تست موتور است که توسط تعمیرکاران با تجربه صورت می گیرد.

اغلب موتور هایی که برای ماشین های لباسشویی وجود دارند اتوماتیک بوده و در دو نوع ۵ یا ۶ فیش، می باشند که در واقع دارای دو موتور هستند، موتور دور تند برای آبکشی و از موتور دور کند برای شستشو استفاده می شود.

موتور ماشین لباسشویی دارای دو سوکت سه تایی بوده که تشخیص این دو نوع سوکت از هم به راحتی انجام نمی شود که کدام سوکت برای دور تند و کدام سوکت برای دور کند است، البته برای تست موتور ماشین لباسشویی سوکت های سه تایی باید به هم راه داشته باشند.

و اگر راه نداشته باشند باید موتور تعمیر یا در صورت لزوم تعویض شود.

پیشنهادی برای شما

از جمله بهترین راه کارهایی که می توان پیشنهاد کرد مراجعه به شرکتی است که تخصص، تجربه و سابقه قابل توجهی در زمینه تعمیر لوازم خانگی و خدمات پس از فروش لوازم خانگی را همچون فاران سرویس را داشته باشد.

روند کار این شرکت به این ترتیب است :

پس از ۲۰ دقیقه که با کارشناس تماس گرفتید در کمترین زمان به محل اعزام شده و به عیب یابی دستگاه می پردازند.

این شرکت گارانتی یک ماهه و گارانتی چهار ماهه را نیز دارا می باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *