علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی چیست

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی می تواند به دلیل بروز مشکلات مختلفی ایجاد شود ، اما نکته مهم در خصوص تعمیر مشکل آبگیری نکردن ماشین ،که چرا لباسشویی آبگیری نمی کند؟

برای بسیاری از ما پیش آمده که لباس های کثیف را برای شست و شو داخل ماشین لباسشویی قرار داده و پس از استارت کار ماشین و شروع سیکل شست و شو ، ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند .

انجام تعمیرات به وسیله ی تعمیرکار مطمئن است تا ریسک آسیب مجدد به دستگاه به حداقل برسد ، فاران سرویس تعمیرگاه مجاز تعمیر ماشین لباسشویی در منزل

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی را کامل بدانیم

برای یافتن همچین ایرادی ابتدا به سراغ شلنگ های آب ورودی به ماشین برویم.

ماشین لباسشویی به وسیله ی شلنگ های پلاستیکی متصل به آب شهری، عمل آبگیری را انجام می دهد. طول این شلنگ ها متفاوت بوده و طول برخی از آنها تا دو یا سه متر نیز می رسد.

در قسمت انتهایی شلنگ ها صافی های کوچکی وجود دارند که مانع از ورود رسوبات و ذرات گرد و غبار به داخل شیر الکتریکی و خود ماشین لباسشویی می شوند.

می توان گفت که یک علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، به وجود آمدن ترک های کوچک و بزرگ در شلنگ های متصل به آب شهری یا بروز پیچ خوردگی و پارگی در آنها باشد.

وجود جسم خارجی در شلنگ نیز با مسدود کردن جریان آب می تواند علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی باشد.

در قسمت صافی ها و یا فیلتر های ورودی نیز ممکن است رسوبات و ذرات کوچک و بزرگ گرد و غبار جمع شده باشند و مانع از ورود راحت جریان آب به داخل دیگ شست و شو شوند.

می توان برای امتحان سالم بودن شلنگ ها، جریان آب را باز و سپس سر آنها را داخل ظرفی قرار داد تا از ورود یا عدم ورود جریان آب آگاه شد.

در برخی موارد نیاز است تا شلنگ ها و یا صافی ها تعویض شوند.

بروز مشکل در چه قطعاتی علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی محسوب می شود

مورد دیگر برای علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی می تواند وجود مشکل در شیر آب منزل باشد .

اگر جریان آب ورودی از شیر ها مسدود باشد، باشد نسبت به تعویض شیر های آب اقدام کرد .

مطلب دیگر برای احتمال علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، بروز مشکل در عملکرد شیر های برقی دستگاه است .

شیر برقی یا همان شیر ورودی دستگاه یکی از مهم ترین قطعات در چرخه ی عملکرد ماشین لباسشویی در شست و شوی درست لباس ها است که بروز مشکل در این قطعه می تواند از شایع ترین علت ها باشد .

این شیر در قسمت پشتی ماشین لباسشویی قرار داشته و بروز مشکل در آن برای آبگیری نکردن ماشین می تواند به دو علت ایجاد شود.
اول آنکه ممکن است فشار آب پشت شیر مناسب باشد که در آن صورت باید علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی را به تامین ولتاژ مناسب برق این قطعه جست و جو کرد.

مشخص شدن میزان جریان برق در شیر الکتریکی به کمک دستگاه مولتی متر توسط تعمیرکار انجام می شود ، زیرا اندازه گیری برق در این حالت مربوط به زمانی می شود که ماشین در حال کار است و می بایست تنها توسط تعمیرکار و به کمک تجهیزات او انجام شود.

در صورتی که میزان ولتاژ مناسب باشد، مشکل در عملکرد شیر برقی می باشد که با تعویض این قطعه تعمیر انجام می شود.

چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند

علاوه بر این موارد، علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی می تواند مربوط به خرابی در قفل شدن درب ماشین لباسشویی باشد، زیرا پس از قفل شدن درب به قسمت برد کنترل و تایمر اطلاع داده می شود که درب ماشین قفل شده و دستگاه می تواند عمل چرخش و آبگیری را شروع نماید.

در صورت هرگونه مشکل در قفل شدن درب، شست و شوی لباس نیز شروع نمی شود.

مورد دیگری که می تواند به عنوان علت عدم ابگیری مورد بررسی قرار گیرد، ایجاد مشکل در موتور مومی ماشین لباسشویی است.

موتور مومی انرژی گرمایی را به الکتریکی تبدیل کرده و یک دستگاه با عملگر خطی محسوب می شود.

در برخی از مدل های ماشین لباسشویی از این موتور برای راه اندازی قفل ماشین استفاده می شود و عملکرد آن نیز به این صورت است که با شروع برنامه شست و شو ، جریان الکتریکی درون موتور مومی به کار می افتد و موجب می شود تا یک پین به سمت بیرون فشار داده شده و قفل درب باز شود .

اگر در موتور مومی هر گونه مشکل و خطا به وجود بیاید، موجب عمل نکردن قفل درب و در نتیجه علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی می شود.

عیب یابی موتور مومی و بررسی عملکرد آن تنها باید توسط تعمیرکار انجام شود تا از بروز هرگونه خطر برق گرفتگی یا ایجاد خسارت های بیشتر در ماشین جلوگیری شود.

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی در تمامی مدل ها

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی می تواند به دلیل ایراد پیش آمده درسوئیچ باشد.

از آنجایی که این کلید یک ابزار امنیتی بوده و در صورت باز بودن درب ماشین اجازه شروع به کار را به ماشین لباسشویی نمی دهد، در صورت بروز هر گونه مشکل در این قسمت، آبگیری در ماشین لباسشویی انجام نمی گیرد.

بررسی مشکل و تعمیر این کلید نیز تنها به عهده ی تعمیرکار بوده و از آنجایی که داخل ماشین از سیم کشی های برق مختلفی وجود دارد، تعمیر به دست افراد ناوارد می تواند موجب بروز خسارات بیشتر شود.

مورد دیگری که مورد بررسی قرار می گیرد، تسمه متحرک ماشین لباسشویی است.

این تسمه در هر یک از مدل های ماشین لباسشویی وجود داشته و نقش متصل کردن موتور محرک ماشین را به قسمت سبد شست و شو در ماشین های اتوماتیک دارد.

اگر تسمه متحرک دچار فرسودگی و خرابی شده باشد، می تواند علت عدم ابگیری ماشین لباسشویی باشد.

نکته قابل توجه در این جا آن است که پیش از تعویض تسمه می بایست از سالم بودن پولی ها و چرخش بدون مشکل آنها اطمینان حاصل نموده و سپس نسبت به تعویض تسمه اقدام کرد.

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی می تواند به دلیل بروز مشکلات مختلفی در قطعات مهم دستگاه باشد که برای علت یابی و تعمیر تمامی آنها می بایست از تعمیرکار مطمئن و متخصص کمک گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *