علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی

علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی

تایمر لباسشویی یکی از تجهیزات و قطعات اساسی و مهم ماشین لباسشویی و به عنوان هسته هماهنگ کننده عملکردهای خودکار و هوشمند سیستم، از جمله تشخیص و تنظیم دما و اجرای برنامه های شستشو بوده و در صورت از کار افتادگی یا خرابی آن، بسیاری از امکانات ماشین از کار می افتند. از طرفی چون کلیه عملیات الکترونیکی یا الکترومکانیکی با وجود تایمر دیجیتالی محقق شده و چرخه شستشو وابسته به آن تنظیم می شود، بنابراین، فهم علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای کاربران مجموعه تعمیر ماشین لباسشویی می باشد.

شکل های مختلف ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی

شرکت فاران سرویس، به عنوان یک مرجع خرید اینترنتی معتبر، دارای محصولات با کیفیت و همچنین، خدمات پس از فروش عالی، از جمله تعمیر لوازم خانگی برقی در محل بوده و برای مناطق تحت پوشش خود، با تأسیس شعب مختلف در شهر تهران، اقدام به ارائه خدمات نموده و با گارانتی قطعات فابریک و ضمانت نامه کتبی تعمیر، احساس امنیت و اطمینان خاطر در مشتری را سبب می شود.

حالت های خرابی تایمر شامل موارد زیر می شود:

۱- ثابت ماندن دائمی تایمر لباسشویی :

گیر کردن تایمر روی یک عدد خاص که می تواند به دلیل خرابی موتور تایمر یا گیر کردن چرخ دنده های تایمر بوده و کارشناس مربوطه با جدا کردن تایمر و بررسی ساختار و عملکرد آن و تنظیم ولتاژ موتور آن، اقدام به تعمیر آن می نماید.

۲- ثابت ماندن موقتی تایمر لباسشویی :

در این حالت، تایمر برای برخی آپشن های سیستم عمل نکرده و در مقابل کارکرد قسمتی را نشان می دهد.

در این صورت احتمال شکستگی قطعاتی از ساختار آن خیلی زیاد بوده و یا سیم کشی آن دچار ایراد شده است.

۳- عمل نکردن کامل تایمر:

در این وضعیت، عمل شستشو به صورت ناقص انجام شده و در فواصل میانی به طور موقت متوقف می شود که علت آن اغلب به خرابی تایمر برمی گردد.

ولی در صورتی که کلاً عمل شستشو انجام نشود و چرخشی صورت نگیرد:

علل مختلفی چون اتصال برد اصلی می تواند در خرابی آن دخیل باشد.

رایج ترین علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی، می تواند اختلال در اتصالات داخلی یا اینترکانکشن آپشن های سیستم بوده و به دلیل عدم جریان رسانی صحیح و انتقال برق مناسب، تایمر عمل نکرده و به صورت ثابت باقی می ماند.

علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی

علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی چیست؟

دلایل اصلی ثابت ماندن تایمر

۱- موتور تایمر

اصلی ترین و مهم ترین قسمت تایمر، موتور تایمر می باشد که در واقع هماهنگ کننده و ربط دهنده کلیه عملکردهای شستشو به هم بوده است.

و نتایج را جهت اعلان به تایمر ارسال می کند.

در صورتی که به هر دلیلی این مشخصه از کار می افتد، دیگر تایمر هیچ راه اندازی در موتور مشاهده نکرده است.

بنابراین، به صورت ثابت و بدون حرکت باقی می ماند.

۲- شیر برقی تغذیه آب ورودی

این شیرهای مجهز به سیم پیچ های الکتریکی استوانه ای شکل، به منظور تأمین آب سرد و گرم چرخه شستشو به کار رفته و به طور خودکار با احساس نیاز به آب دریچه ورودی را باز می کنند تا با پر شدن آب، عمل شستشو ممکن شود.

در صورت خرابی این شیر الکتریکی و عدم امکان فراهم سازی آب، تایمر به صورت نرمال کار نکرده و در ماشین های لباسشویی پیشرفته مانند ایندزیت، نمایشگر خطای مربوط به آن را نشان می دهد و می توان این ایراد را بارزترین علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی دانست.

۳- پمپ تخلیه آب

این وسیله باعث تخلیه آب کثیف دیگ شستشو در مراحل پایانی شده و در صورت از کار افتادن و عمل نکردن پمپ، مرحله بعدی خشک کن انجام نشده و تایمر به حالت ثابت خواهد ایستاد.

بنابراین، برای تمامی آپشن های عملکردی ماشین لباسشویی به صورت همبسته عمل نموده و با اختلال در عملکرد یکی، بقیه مراحل نیز انجام نخواهد شد.

البته گاهی ممکن است شلنگ تخلیه از پمپ جدا شده باشد و در صورتی که سیستم به سنسور الکتریکی مجهز باشد، روی نمایشگر خطای مورد نظر نمایان خواهد شد.

۴- دستگیره تایمر

دستگیره یا اهرم بر روی شفت متصل به تایمر تعبیه شده و با چرخاندن آن، می توان شاهد اجرای یکی یکی برنامه های شستشوی سیستم بود.

قابل ذکر است که برای فعال شدن تایمر و ایجاد جریان الکتریکی، ابتدا بایستی دکمه یا پاور استارت فشرده شود.

دستگیره های تایمر به دلیل جنس پلاستیکی، به مرور زمان دچار ساییدگی و هرزی شده و دیگر قدرت چرخاندن شفت را نخواهند داشت.

بنابراین، تایمر با توقف شفت ثابت خواهد ماند.

۵- سنسور کنترل سطح آب

سنسور کنترل سطح آب چه رابطه ای با ثابت ماندن تایمر لباسشویی دارد؟

این آپشن به منظور کنترل و چک دقیق سطح آب حین پر شدن مخزن یا دیگ شستشو بوده و وقتی سطح آب به میزان معینی می رسد، سنسور کنترل با ارسال اطلاعاتی به تایمر، از تجاوز آب به بالاتر از حد مجاز، جلوگیری می کند.

در صورت عمل نکردن این سنسور یا خرابی آن، کنترل سطح پر شدن آب انجام نگرفته و بنابراین، تایمر هیچ پیامی دریافت نکرده و راکد و ثابت باقی می ماند.

۶- سوئیچ درب لباسشویی

میکروسوئیچ موجود در درب لباسشویی، باعث محکم شدن درب آن حین بستن شده و تا زمانی که درب محکم بسته نشود، تایمر به صورت نرمال عمل نکرده و در نتیجه، عمل شستشو انجام نمی شود.

بنابراین، در صورت خرابی یا از کار افتادگی سوئیچ، درب سیستم بسته نشده و تایمر عمل نخواهد کرد.

طوری که برق تایمر از طریق سوپاپ موجود در زیر صفحه اصلی تأمین شده و حین بستن درب، اهرم آن باعث فعال شدن سوئیچ و در نتیجه، تایمر می شود.

ایراد در مدار سوئیچ، منجر به خرابی آن و در نتیجه، عدم جریان رسانی برق به تایمر می شود.

و این مشکل مهم ترین علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی، محسوب می شود.

نتیجه گیری

در حالت کلی، برای تعمیر ماشین لباسشویی به طور سریع و در کوتاه ترین مدت، شرکت فاران سرویس با ارائه قطعات فابریک و اصل سازنده لوازم خانگی و همچنین، خدمات پس از فروش فراوان، از جمله نصب و تعمیر در محل و ضمانت نامه کتبی، همیشه رضایت و خشنودی مشتریان را سرلوحه خود قرار داده است.

این شرکت دارای شعب متعدد در نواحی مختلف تهران بوده است.

فاران سرویس با درخواست آنلاین یا تماس تلفنی با شعب، بلافاصله و بدون اتلاف وقت کارشناسی را جهت عیب یابی و تعمیر لباسشویی مأمور کرده و از جابجایی یا انتقال آن به تعمیرگاه جلوگیری می کند.

در پایان اگر هنوز به پاسخ سوال خود علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی چیست نرسیده اید با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *