علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار چیست ؟ خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار مشکلی است که اکثر افراد با آن مواجه شده‌اند و پیش آمده است که در مواقعی که ماشین روشن است و مشغول کار کردن است، بعد از یک مدت کوتاه کار کردن متوقف یا خاموش شود. مسلماً از روبه‌رو شدن با چنین صحنه‌هایی ناراحت کننده می‌باشد و معمولاً افراد در فکر این هستند که چنین مشکلی برای آنها پیش نیاید و باعث مشکلات و خرابی ماشین لباسشویی نشود.

بنابراین سعی می‌کنند که با تعمیر کار ماشین لباسشویی در چنین شرایطی در ارتباط باشند و یا یک فرد آشنا با مسائل فنی را اطلاع دهند که مشکل را حل کند.

آشنایی با علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

لازم است که این نکته را ذکر کنیم که یافتن علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار نیاز به داشتن تخصص و مهارت کامل از مسائل فنی در رابطه با دستگاههای برقی می باشد، در صورتی که اطلاعات فنی خوبی ندارید و بخواهید که خود مشکل خاموش شدن ماشین لباسشویی را حل کنید، کاملاً ریسک بزرگی به حساب می آید و ممکن است خسارت بیشتری به ماشین وارد کند.

بنابراین در زمان خاموش شدن دستگاه، بهتر است که با مجموعه تعمیر ماشین لباسشویی این مشکل را در میان بگذارید.

ماشین های لباسشویی دارای برند های متفاوتی هستند که همه آنها به یک صورت و شیوه کار می‌کنند.

و طرز تولید آنها نیز به یک شکل است و در صورتی که خراب شوند یا در حین کار خاموش شوند، به شیوه تخصصی باید ما در این مقاله به طور کامل شما را با علت و عوامل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار می‌شوند آشنا خواهیم کرد لازم به ذکر است که این مشکلات وقتی که برای لباسشویی پیش می‌آید، کاملاً نگران ‌کننده و خطرناک است نباید بیخیال از آن بگذریم پس لازم است که به صورت اصولی آن را حل کنیم.

بنابراین باید دلیل این امر مشکل را بیابیم.

دلایل مهم خاموش شدن لباسشویی در حین کار

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار به دلایل مختلفی بستگی دارد که گاهی این دلایل کاملا سطحی می باشند مثل قطع برق، خارج شدن دوشاخه از پریز و به راحتی قابل حل می باشند و گاهی نیاز به حضور تعمیرکار و تکنسین آشنا با این موارد دارد مثل زمانی که اتصالات برقی در ماشین رخ داده باشد، خازن پارازیت گیر سوخته باشد، برد الکترونیکی دچار مشکل شده باشد و ….

۱- توقف تایمر یا توقف موتور

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ مثلاً این که ممکن است در حین کار ماشین لباسشویی تایمر آن از کار بیفتد و یا این که در اواسط برنامه شستن لباس ها، موتور خاموش شود که اینها نیز خود به مشکلات دیگری بستگی دارند مثلاً اینکه تایمر لباسشویی از کار می‌افتد دو علت می‌تواند باعث این کار شود

• ممکن است توپی تایمر لباسشویی دچار مشکل شده باشد

در صورتی که توپی لباسشویی با مشکل مواجه شده باشد باعث می‌شود که چرخاندن برعکس شود و در این صورت که این قسمت مشکل داشته باشد باعث می‌شود که دیگر قسمتهای لباسشویی نیست دچار مشکل شوند و گاهی در قسمت های دیگر از لباسشویی نیز مشکلاتی پیش بیاید که باعث شود لباسشویی خاموش شود.

• ممکن است چرخ دنده های موتور و تایمر دچار مشکل شده باشند

موتور تایمر در حقیقت محور تایمر را حرکت می دهد و در کل چرخ دنده‌های موتور پلاستیکی هستند که بعد از اتمام مدت زمانی که کار کنند دچار ساییدگی می‌شوند.

و درست کار نمی‌کنند بنابراین وقتی که کارایی لازم را نداشته باشند باعث می شوند که تایمر لباسشویی از کار بیفتد‌.

معمولا وقتی که مشکلاتی از این قبیل پیش می‌آید همه افراد سعی می‌کنند که تایمر را عیب یابی کند با وجودی که وقتی این در این موارد باید تمام نمودار سیم کشی لباسشویی را در نظر بگیرد و عیب آن را بیابید.

۲- خرابی شیر برقی یا شیر ورودی آب در لباسشویی

در بعضی از موارد، علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار می‌تواند شیر ورودی آب باشد.

به این معنی که جریانات الکتریکی در صورتی که دچار بروز مشکل در ماشین لباسشویی شوند به خاموش شدن آن منجر می‌شود در زمانی که لباسها را در داخل دستگاه قرار می‌دهیم و درب آن را می‌بندیم توسط شیر برقی، لباسهای داخل لباسشویی خیس می شوند .

در زمانی که لباس ها در حال خیس شدن هستند، در صورتی که شیر ورودی دچار مشکل شود.

یا اختلالاتی در آن به وجود بیاید، قسمتی که لباس‌ها را در آن قرار می‌دهیم منتظر وارد شدن آب و خیس شدن لباس ها می باشد که در صورتی که شیر ورودی دچار مشکل باشد لباس ها خیس نمی شوند و لباسشویی از کار می‌افتد.

بنابراین برای اطمینان از اینکه شیر برقی دچار آسیب شده باشد بهتر است که یک به وسیله ی آن را امتحان کنید.

تا از صحت و سلامتی و یا خرابی آن را متوجه شوید.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

دلایل مهم خاموش شدن لباسشویی در حین کار

۳- خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی

خازن پارازیت گیر معمولاً در قسمت انتهای دوشاخه برق در دستگاه، یعنی حدفاصل دوشاخه و دستگاه قرار می‌گیرد و در حقیقت زمانی که برای لباسشویی بار زیادی از لباس ریخته باشیم، ممکن است که بسوزد و یا جریانات و اتصالات برقی که قطع و وصل می‌شوند باعث شده باشد که این خازن سوخته باشد.

در این صورت باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار می شود.

۴- میکروسوئیچ و زبانه درب

میکروسوئیچ درب همان کلیدی است که با باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی می شود که یکی از دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار می‌تواند مشکل می باشد که در زمانی که این مورد دچار مشکل شود.

و در حین کار لباسشویی، باعث باز شدن دهانه درب و نهایتا خاموش شدن دستگاه ‌شود که برای آگاهی از خراب بودن تمامی کلیدهای میکروسوئیچ را آزمایش کنید و در صورتی که هر کدام از آنها دچار مشکل شده باشد آن را تعویض کنید.

قفل و زبانه درب لباسشویی نیز از دیگر دلایلی است که می تواند باعث خاموش شدن لباسشویی در موقع کار شود.

زمانی که درب لباسشویی باز باشد، عملیات شستشو انجام نمی‌گیرد بنابراین قفل درب لباسشویی باید کاملاً سالم و بدون عیب باشد و این مورد گاهی به دلایل الکتریکی و مکانیکی ممکن است از کار بیفتد و یا دچار ساییدگی و مواردی از این قبیل شود بنابراین باید از سلامت آن کاملاً مطلع باشیم.

۵- برد الکتریکی

خرابی برد الکتریکی و مشکلات آن نیز یکی از دلایل مهم متوقف و خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار می‌باشد.

در صورتی که برد کنترل اصلی دچار مشکل شده باشد و یا خوب کار نکند، تنها راه حل راه اندازی دوباره لباسشویی، این است که برد را تعویض کنید که برای این کار باید یک تکنسین ماهر این کار را انجام دهد.

لازم به ذکر است که قبل از تعویض برد الکتریکی، بهتر است که دیگر قطعات لباسشویی را کاملاً چک و بررسی کنید که برای آنها نیز مشکلی پیش نیامده باشد سپس اقدام به تعویض این مورد کنید.

نتیجه گیری و راه حلی برا رفع مشکل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

تعمیرات لباسشویی همانطور که گفتیم نیاز به تخصص دارد بنابراین در صورتی که در حین کار با این دستگاه با مشکل روبرو شدید و یا با خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار مواجه شدید و هیچگونه اطلاعات و آگاهی در این مورد نداشتید، توصیه می‌شود که با تکنسین های متخصص و با تجربه در رابطه با تعمیرات لوازم خانگی علی الخصوص ماشین لباسشویی ، این مورد را در جریان بگذارید.

مجموعه فاران سرویس متخصص تعمیرات لوازم خانگی، با داشتن تیمی بیش از ۳۰۰ تکنسین متخصص و کاربلد در رابطه با انجام خدمات تعمیرات لوازم خانگی یکی از بهترین و بزرگترین مجموعه تعمیرات در تهران می باشد که ،پاسخگوی سوالات و شبهات شما در رابطه با خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار می باشد دفتر جهت اطلاع گاهی و اطلاعات بیشتر و همچنین شفاف سازی مراحل کار خود می توانید از طریق وب سایت این مجموعه با آدرس www.faranservice.com نیز اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *