علت خرابی برد ماشین لباسشویی

علت خرابی برد ماشین لباسشویی

همه ما با دستگاه ماشین لباسشویی آشنایی داریم و بر کسی پوشیده نیست که وجود ماشین لباسشویی در هر خانه ای الزامی میباشد. ماشین لباسشویی مانند هر دستگاه الکترونیکی تحت تاثیر عوامل مختلف دچار خرابی می شود حساس ترین قسمت ماشین لباسشویی برد آن می باشد کسانی که برد ماشین لباسشویی آنها خراب شده است به دنبال دلیل خرابی برد ماشین لباسشویی می باشند ما در این مقاله قصد داریم علت خرابی و سوختن برد ماشین لباسشویی را برایتان توضیح دهیم. پس با ما در مجموعه تعمیر لباسشویی تا انتهای مقاله همراه باشید.

دنبال تعمیر برد لباسشویی با کمترین هزینه ممکن هستی؟ با فاران سرویس همراه باش

بررسی علت خرابی برد ماشین لباسشویی

همانطور که گفته شد برد ماشین لباسشویی از حساسترین و مهمترین قسمت لباسشویی محسوب می شود. باید بگوییم برد ماشین لباسشویی قطعه الکترونی است که مقدار زیادی خازن ، مقاومت ، فیوز و … بر روی آن قرار دارد.

از بارزترین علت سوختن برد لباسشویی یا همان علت خرابی برد ماشین لباسشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

نوسانات برق :

مهم ترین علت سوختن برد لباسشویی نوسانات برق می باشد که با کم و زیاد شدن جریان برق باعث اختلال در سیستم بردی ماشین لباسشویی می شود و در نهایت برد ماشین لباسشویی خراب می شود برای اینکه این اتفاق برای ماشین لباسشویی شما رخ ندهد بهتر است از محافظ برقی استفاده کنید.

نفوذ آب به قسمت الکترونیکی :

اگر سیستم ماشین لباسشویی شما درست کار نکند احتمال دارد آب به قسمت الکترونیکی یا همان برد ماشین لباسشویی نفوذ کند . و باعث ایجاد اتصالی شود و نهایت برد ماشین لباسشویی بسوزد. در این شرایط احتمال برق گرفتگی نیز وجود دارد.

علت خرابی برد ماشین لباسشویی

برد ماشین لباسشویی

آتش سوزی :

یکی دیگر از دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی ، آتش سوزی است که در این صورت برد ماشین لباسشویی کاملا از بین می رود.

باید بگوییم در این مواقع به جای دنبال علت سوختن برد لباسشویی باشید حتما با سرویس کارهای مجرب برای رفع مشکل خود تماس بگیرد. فاران سرویس یکی از قدیمی ترین و بهترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی می باشد که دارای سرویس کاران مجرب و با تجربه است.

این مرکز در کمترین زمان ممکن سرویس کاران خود را به محل اعزام می کنند. و تعمیرات ماشین لباسشویی را در همان محل انجام می دهد. همچنین گارانتی یک ماهه قطعات و گارانتی چهار ماهه خدمات انجام شده را می دهد.

نحوه عملکرد برد ماشین لباسشویی

در واقع برد ماشین لباسشویی نقش مغز را در ماشین لباسشویی به عهده دارد و فرمان انجام کارها را صادر می-کند.

این برد ماشین لباسشویی است که هماهنگی بین قسمت های مختلف ماشین لباسشویی را انجام میدهد و زمان شستشو ، نوع شستشو ، سرعت شستشو و … را تنظیم می کند.

همانطور که گفته شد در صورت خرابی برد ماشین لباسشویی به هیچ وجه خودتون عمل نکنید.

چون علاوه بر اینکه احتمال خراب کردن بیشتر را دارید ، احتمال برق گرفتگی نیز وجود دارد حتما با سرویس کارهای مجرب مانند فران سرویس تماس بگیرید.

علت سوختن برد لباسشویی

علت سوختن برد ماشین لباسشویی

نتیجه گیری

برد ماشین لباسشویی مهمترین قسمت لباسشویی محسوب می شود که مانند یه مغز عمل می کنند و دستورات لازم برای اجرای فرایند شستشو از سوی برد صادر می گردد.

که مهم ترین علت خرابی برد ماشین لباسشویی نوسانات برق ، نفوذ آب به قسمت الکتریکی ، آتش سوزی و … می باشد باید بگوییم تعمییرات برد ماشین لباسشویی ساده نیست و نیاز به سرویس کار مجرب است که در این میان فاران سرویس از بهترین مراکز تعمییرات لوازم خانگی می باشد.

شاید سوال برایتان پیش آید چرا فاران سرویس ؟ باید بگوییم فران سرویس دارای سرویس کاران مجرب و حرفه ای است. و قطعات و کارهای انجام داده را گارانتی می کند از همه مهمتر عملیات تعمیر را در محل انجام می دهد و شما دیگر نگران حمل و جا به جایی را ندارید و همچنین در کمترین زمان ممکن در محل حاضر می شود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *