علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی می تواند در بر گیرنده ی پارامترهای مختلف باشد که در ادامه سعی داریم به طور کلی آنها را مورد بررسی قرار دهیم که چرا لباسشویی روشن نمی شود ؟

هر کدام از فاکتورهای دخیل در  دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی در همه ی برندهای این لوازم خانگی می تواند یکسان باشد ولی راهکارهای لازم برای رفع و تعمیر آن نیازمند تخصص کافی است به همین دلیل در صورت به وجود آمدن هرگونه نقض حتما کار را به کاردان بسپارید زیرا هرگونه دخالت ناصحیح نه تنها ممکن است مشکل ایجاد شده را برطرف نسازد بلکه به ایرادهای دیگری نیز منجر گردد.

در ادامه سعی داریم به طور کلی بررسی کنیم علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست و یا چرا لباسشویی روشن نمی شود ؟ در واقع چه فاکتورها در عملکرد نامطلوب این دستگاه میتواند دخیل باشد با ما همراه باشید.

برای دریافت خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی می توانید با ما در ارتباط باشید .

پاسخ سوالات شما عزیزان چرا لباسشویی روشن نمی شود ؟

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

تست برق ورودی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

تا زمانیکه مشکل به وجود آمده یا به عبارت بهتر علت روشن شدن ماشین لباسشویی به طور دقیق شناسایی نشود راهکار مناسبی برای رفع آن در دست نخواهد بود .

زمانی که برق با ولتاژ کافی به ماشین لباسشویی نرسید بدون تردید دستگاه روشن نخواهد شد به همین دلیل در اولین اقدام تست برق با استفاده از یک فازمتر انجام دهید پریز برق و همچنین ورودی الکتریسیته باید ارزیابی شود همچنین اگر برق استاندارد با ولتاژ کافی به دستگاه نرسد با این مشکل مواجه خواهید بود .

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی : 

عدم توازن لباس ها

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی علاوه بر الکتریسیته ی ناکارآمد می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد که یکی از مهمترین آنها می تواند عدم توازن لباس ها در داخل این دستگاه باشد .

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

زمانی که لباس ها به صورت یکنواخت در داخل لباسشویی قرار نگیرد در بسیاری از ایتن نوع از دستگاه ها قابلیت خاصی موجود است که عدم تعادل را شناسایی کرده و مانع کارکرد آن خواهد شد به همین دلیل همواره پیشنهاد می شود هم برای جلوگیری از مشکل یاد شده و هم برای افزایش طول عمر مفید این نوع از محصولات حتما لباس ها را به طور مناسب در داخل آن قرار دهید.

علت روشن شدن دستگاه اگر مربوط به توازن لباس ها و همچنین مشکل الکتریسیته نباشد در این صورت برای برطرف ساختن آن نیازمند بهره مندی از تجربه ی یک فرد کاردان در این زمینه خواهید بود زیرا در این مواقع مشکل یاد شده جنیز می تواند پیچیده تر باشد .

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی : بررسی کلید قطع و وصل

کلید قطع و وصل یکی دیگر از عوامل و دلایل روشن نشدن ماشین در نظر گرفته می شود به گونه ای که اگر هر گونه مشکلی در عملکرد این نوع از کلیدها به وجود آید دستگاه ممکن است کار نکند این مشکل برای ماشین های لباس شویی که دارای کلید قطع و وصل هستند و همچنین به صورت لمسی روشن و خاموش می شوند به وجود می آید که البته برای نوع لمسی آن باید اقدامات تعمیر به تکنسین مربوطه سپرده شود .

چرا لباسشویی روشن نمی شود

چرا لباسشویی روشن نمی شود

با استفاده از مولتی متر می توان به راحتی مشکل به وجود آمده را تست کرد در بهترین حالت برای رفع این مشکل می توان کلید را تعویض کرد دلیل به وجود آمدن چنین مشکلی می تواند به استفاده نامطلوب از کلید قطع و وصل دانسته شود حال اگر علت روشن نشدن ماشین لباسشویی به مورد یاد شده مربوط نشود باید گزینه های دیگر را بررسی کرد در صورت نداشتن ابزار لازم برای تست مشکل موجود ، از انجام اقدامات خودسرانه به شدت پرهیز کنید زیرا ممکن است زیان و مالی به همراه داشته باشد که قابل جبران نباشد.

دلایل روشن نشدن لباسشویی : موتور ماشین

نیروی عامل موجود لازم برای چرخاندن دیگ توسط موتور ماشین ایجاد می شود در واقع موتور قلب دستگاه را تشکیل داده و شرایط عملکرد آن را فراهم می کنند از آن جا که ضروری است این قطعه در دو جهت عکس از جمله ساعتگرد و پادساعتگرد حرکت کند از موتور معکوس استفاده می شود این قطعه ی حساس در واقع وظیفه ی تبدیل نیروی الکتریسیته به نیروی حرکتی یا مکانیکی را دارد و از این طریق می تواند دیگ ماشین را به چرخش درآورد.

در صورتی که روشن نشدن لباسشویی به آن مربوط شود لازم است اقدامات تعمیر و سرویس آن در پیش گرفته شود.

توجه کنید که از آن جا که موتور ماشین یک قطعه ی پرکاربرد و مهم می باشد هرگز سرویس و تعمیر آن را به دست افراد کم تجربه نسپارید زیرا ممکن است با اقدامات نادرست اوضاع به وجود آمده را بدتر کنند .

وجود صدای وز وز هنگام استفاده از دستگاه لباسشویی نیز می تواند دلیل دیگر بر خرابی موتور آن باشد به همین دلیل در صورت شنیدن هر گونه صدای عجیب حتما اقدامات تعمیر و برطرف ساختن را در پیش بگیرید در غیر این صورت مجبور خواهید بود هزینه ی زیادی را برای جبران مشکل ایجاد شده پرداخت کنید .

گفتنی است در برخی موارد ممکن است ماشین هنگام روشن بودن به طور ناگهانی بایستد و دوباره بعد از مدت کمی خود به خودی روشن شود دلیل امر گرم شدن موتور آن است که اگر یک بار رخ دهد مشکلی به وجود نمی آید ولی اگر همین اتفاق در حین استفاده از ماشین به مدت چندین بار رخ دهد باید علت روشن نشدن ماشین لباسشویی و کارکرد نادرست آن را جدی گرفت .

از مهمترین دلایل روشن نشدن ماشین : برد کنترل ماشین

برد کنترل ماشین از دیگر عوامل و علت روشن نشدن ماشین لباسشویی می تواند باشد .

برد کنترل در واقع وظایف کنترل بخش و قطعات مختلف ماشین لباسشویی را دارد از آن می توان به عنوان فرمانده دستگاه یاد کرد به وجود آمدن هرگونه مشکل در آن می تواند دلیل روشن نشدن دستگاه دانسته شود یک تکنسین به راحتی می تواند ایراد و نقص موجود در آن را شناسایی کند و در صورت نیاز اقدامات تعمیر و یا تعویض در پیش گرفته شود معمولا به ندرت علت روشن نشدن لباسشویی به این قطعه مربوط می شود به هر حال باید در اسرع وقت عیب یابی شده تا از تشدید یافتن اوضاع موجود خودداری گردد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *