عیب یابی ماشین لباسشویی

تقریبا می توان گفت عیب یابی ماشین لباسشویی در زمینه هایی به تخصص نیاز دارد. باید علم آن را داشته باشید. اما بعضی از مشکلات آن را نیز خودتان می توانید با کسب اطلاعات بیشتر برطرف کنید. همچنین برای تعمیر ماشین لباسشویی با ما همراه باشید

انواع مشکلات ماشین لباسشویی:

در مسیر عیب یابی ماشین لباسشویی مشکلات مختلفی وجود دارند. از جمله این مشکلات می توان به خوب نشستن لباس ها ، نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی حین شستن لباس ها اشاره کرد.د روشن نشدن ماشین لباسشویی ، خالی نشدن آب داخل آن و حتی برق داشتنن بدنه  نیز از دیگر مشکلات است.

ممکن است تکنسین در مسیر عیب یابی ماشین لباسشویی با مشکلات زیر برخورد کند :

کار نکردن بعضی از کلیدها ، صدای زیاد ماشین لباسشویی و یا لرزش بیش از حد آن. ممکن است در اثر مصرف نادرست از این وسیله برقی درب آن به سختی باز و بسته شود. این مشکل نیز در مسیر عیب یابی ماشین لباسشویی باید چک شود. در بعضی موارد ماشین لباسشویی فقط می چرخد و کار آبگیری را انجام نمی دهد. در برخی موارد ماشین لباسشویی کار آبکشی را انجام داده و بقیه سیکل شستشو را انجام نمی دهد.

شاید در روند عیب یابی ماشین لباسشویی متوجه شویم که آب از درب آن خارج می شود. در حقیقت نشتی دارد. شاید دمای آبی که لباس ها با آن شسته می شوند تنظیم نیست. به عنوان مثال آب یا خیلی داغ است و یا خیلی سرد. در نتیجه به بافت لباس ها آسیب وارد می شود.

ممکن است تمامی موارد ذکر شده در بالا سالم و صحیح باشند اما مرحله خشک کردن لباس ها به درستی صورت نگیرد. در این صورت لباس ها خشک نشده و خیس باقی می مانند. در ماشین لباسشویی هایی که دارای مانیتور هستند، ممکن است نقایصی نیز در این قسمت به وجود آید.

راه کارهایی برای عیب یابی ماشین لباسشویی:

حال که تمام مشکلات در مسیر عیب یابی ماشین لباسشویی را بررسی کردیم باید به رفع آنها بپردازیم. در ادامه توضیح خواهیم داد برای هر یک به چه شکل عمل کنیم.

در مواقعی که لباس ها به خوبی شسته نمی شوند مرحله آبگیری ماشین لباسشویی با اشکال رو به رو است و باید آن را برطرف کرد. در مواردی که دستگاه به خوبی نمی چرخد باید تسمه و کاسه نمد بلبرینگ آن را چک کرد. حتی ممکن است در برخی موارد اشکال از دینام باشد. در برخی مواقع نیز خود دیگ مشکل دارد که به خوبی نمی چرخد.

گاهی اوقات در عیب یابی ماشین لباسشویی درمی یابیم که کلا دستگاه روشن نمی شود که باید در این مورد بررسی های بیشتری انجام دهیم. شاید مشکل از پریز برق باشد. باید برای چک کردن این موضوع با ولت متر میزان برق ورودی را بررسی کنیم. در برخی موارد آب داخل ماشین به صورت کامل تخلیه نمی شود. در واقع این مشکل ناشی از خراب بودن پمپ تخلیه است. خود پمپ تخلیه نیز باید بررسی شود که چرا به مشکل خورده است.

گاهی اوقات در اثر لمس دستگاه دچار برق گرفتگی کوچکی می شویم که این نیز خود یک مشکل محسوب می شود و باید آن را برطرف کرد. داشتن برق در بدنه می تواند به دلیل اتصال به بدنه باشد که موتور سوخته و این مشکل به وجود آمده است و یا اینکه سیستم ارت وصل نیست و یا سیم کشی خراب است.

در بعضی مواقع صدای بیش از حد دستگاه آزاردهنده است که خود می تواند به دلیل خراب بودن تسمه ، قرار نگرفتن المنت در جای خود ، شل بودن پیچ ها ، برخورد کردن شلنگ تخلیه به بدنه و یا غیره باشد که نیاز به بررسی دقیق تری دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *