چرا ظرفشویی خوب نمیشوره

چرا ظرفشویی خوب نمیشوره ؟

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی چیست ؟ و یا اینکه چرا ظرفشویی خوب نمیشوره ؟ چنانچه جزء مصرف کنندگان ماشین ظرفشویی هستید احتمالاً برای یک بار هم که شده با چالش این تجهیزات مواجه شده اید. مشکلاتی مثل چرا ظرفشویی خوب نمیشوره ؟ تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می تواند بسیار آزار دهنده باشد.
اگر پس از اتمام کار ماشین با ظرف های کثیف مواجه شدید دستپاچه نشوید چرا که در اغلب موارد تنها به دلیل یک اختلال کوچک چنین مسئله پیش آمده است.
اما اجازه دهید پیش از ذکر دلایل و راهکارها به این نکته کلیدی اشاره کنیم که در صورت مواجه شدن با این مسئله مطمئن ترین راه مشورت گرفتن از یک تکنسین ماهر است.

اما اگر تمایل دارید تا بدانید چرا ظرفشویی خوب نمیشوره و یا به طور کلی بدانید مشکل می تواند شامل چه مواردی باشد در ادامه سعی داریم تا تمامی دلایل را با شما به اشتراک بگذاریم.

دلایل و راهکار های چرا ظرفشویی خوب نمیشوره ؟

۱_ استفاده از شوینده نامناسب یا نامرغوب

از مهمترین فاکتور هایی که در کیفیت شست و شوی تاثیر گذار است نوع ترکیبات شوینده ای است که کاربر انتخاب می کند. به طور مثال می توان از پودر، ژل، مایع، قرص و … برای این تجهیزات کمک گرفت.

هر یک از این ترکیبات مزیت های خاص خود را شامل می شوند و یا در شرایط ویژه بهترین اثر گذاری را دارند. اما هنگامی که به شکل نادرستی استفاده شوند احتمالاً اثرگذاری آنها راضی کننده نخواهد بود.
به طور مثال پودر ها جزء ترکیباتی هستند که بایستی به همراه مایع جلادهنده + نمک مورد استفاده واقع شوند. اما نکته کلیدی در ضمن استفاده آنها این است که چنانچه در دماهای پایین استفاده شوند احتمال ایجاد رسوب یا لکه برای ظروف زیاد است. همچنین هنگامی که نمک استفاده شده از کیفیت مرغوبی برخوردار نباشد احتمالاً به علت عدم تنظیم سختی و ph آب شاهد رسوب یا سفیدک بر روی ظرف ها خواهید بود.
چرا ظرفشویی خوب نمیشوره و راه حل های آن  :
_ توصیه می کنیم که در کنار توجه به نوع ترکیب شست و شو؛ کیفیت آنها را نیز مد نظر قرار دهید.
_ هرگز از ترکیبات تقلبی و تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید.
_ ترکیب مورد استفاده ( قرص، پودر) را در ابتدای پروسه شستشو استفاده کنید.
_ در آخرین مرحله، از ترکیبات جلادهنده کمک بگیرید.
_ هنگامی که با روشن شدن چراغ هشدار نمک مواجه شدید حتماً از نمک به منظور زدودن سختی آب استفاده کنید. (تنها کافیست مقدار مشخصی نمک را درون محفظه تعبیه شده بریزید.)
_ حتی اگر قرص یا پودر استفاده شده واجد نمک بود پیشنهاد می کنیم تا باز هم نمک را به کار ببرید.
_ بر اساس دمای آب و برنامه انتخابی ترکیبات شوینده را برگزینید.

حتما بخوانید : برای اطلاعات بیشتر از ماشین ظرفشویی به اجزای ماشین ظرفشویی مراجعه فرمایید .

با ما همچنان در مقاله چرا ظرفشویی خوب نمیشوره همراه باشید .

۲_ تمیز نشستن ماشین ظرفشویی به دلیل جایگیری اشتباه ظروف

از دیگر مواردی که می‌ تواند بر روی کثیف ماندن ظروف تاثیر گذار باشد همین عامل است. هنگامی که ظروف را به شکل ناهماهنگ بر روی همدیگر چیده باشید مواد شوینده به آنها نخواهد رسید. در نتیجه هرگز به درستی تمیز نخواهند شد.
راه حل:
_ می بایست ظروف به شکلی جایگیری شوند که جلوی حرکت بازو های آبپاش گرفته نشود.
_ از روی هم چیدن و تلنبار کردن ظروف پرهیز کنید. هر یک را در جای مخصوص خود جای دهید.
_ از سنگین کردن بیش از اندازه ماشین پرهیز نمایید.

چرا ظرفشویی تمیز نمیشوره ؟ علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی چیست ؟

۳_ اختلال در محفظه جاپودری

از دیگر عوامل ایجاد کننده این معضل در ظرفشویی می توان به اختلال در باکس جاپودری اشاره کرد. گاهی به علت خراب شدن یا شل شدن این محفظه؛ ترکیبات موجود در آن به طور کامل وارد مخزن نمی شوند. همین عامل سبب کثیف ماندن ظروف خواهد شد.
راه حل:
نیاز است تا باکس را چک کنید و مطمئن شوید که در حالت طبیعی قرار دارد.

۴_ انسداد بازوهای آبپاش ظرفشویی

به عنوان چهارمین عامل در سوال چرا ظرفشویی خوب نمیشوره می توانیم به اختلالات مربوط به بازوهای آبپاش اشاره کنیم. هنگامی که این قطعات بنا به هر دلیلی نتوانند به شکل ایده ‌آل ایفای نقش کنند عملیات شستشو مختل خواهد شد. برای رفع این مشکل لازم است تا راهکارهای اشاره شده در ادامه را اجرا نمایید.
راه حل:
_ اگر متوجه شدید که منافذ بازوها مسدود شده اند باید آنها را باز کرده و شست و شو دهید. توصیه می‌کنیم تا این کار توسط یک تکنسین ماهر انجام گیرد چرا که ممکن است در صورت نا آشنا بودن، به بازو ها آسیب بزنید.
_ همچنین باید توجه کنید که بازوها دچار شکستگی نشده باشند. چنانچه شکسته شده بودند یا ترک برداشته اند باید اقدام به تعویض آنها نمایید.

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

۵_ انسداد فیلتر و شیر ورودی آب

در مناطقی که آب شهری واجد املاح و رسوب می باشد احتمال پیش آمدن این مورد در ماشین های ظرفشویی و لباسشویی بسیار زیاد است. پس از ارزیابی موارد پیشین حال زمان آن رسیده است تا فیلتر و شیر ورودی را نیز چک کنید. زمانی که فیلتر دچار انسداد شده باشد آبگیری به درستی انجام نخواهد شد از این رو ظرف ها را خوب نمیشوره .
راه حل:
_ هنگامی که متوجه شدید فیلتر کثیف شده است باید آن را تمیز کنید. در صورت خراب شدن آن نیز بایستی با نمونه جدید تعویض گردد.
_ در گام بعدی به سراغ شیر ورودی بروید. چنانچه آب ورودی کمتر از میزان طبیعی بود باید سطح آب را بیشتر کنید تا عملیات آبگیری به درستی انجام شود.

۶_ چرا ظرفشویی خوب نمیشوره ؟ به دلیل کثیف بودن فیلتر تخلیه

از دیگر مواردی که می ‌تواند بر روی پروسه شستشوی ظرفشویی موثر باشد تمیز بودن فیلتر تخلیه است. پس از آن که فیلتر ورودی را چک کردید باید به سراغ فیلتر تخلیه بروید. این احتمال وجود دارد که پس از چندین بار شستشو، به علت تجمع مواد غذایی، این قسمت دچار گرفتگی شده باشد.

هنگامی که فیلتر دچار انسداد گردد طبیعتا آب های کثیف ناشی از شستشو نیز به درستی تخلیه نخواهند شد. در نهایت با ظروف کثیف روبرو می شوید.
راه حل:
تنها کافیست فیلتر را از محل تعبیه شده بیرون آورید و آن را با کمک برس + آب + صابون شستشو دهید.

ممنون از اینکه تا به اینجای مقاله چرا ظرفشویی خوب نمیشوره ؟ همراه ما بودید .

۷_ معیوب شدن پمپ تخلیه

از دیگر قطعاتی که در هنگام تمیز نشستن ماشین ظرفشویی باید در لیست چکاپ قرار گیرد این قسمت است. هنگامی که این پمپ بنا به هر دلیلی معیوب گردد؛ آب کافی به بازوهای آبپاش نخواهد رسید. از این رو ظروف به درستی شسته نخواهند شد. در برخی از موارد نیز به علت معیوب شدن پروانه؛ نیروی تولیدی از پمپ به منظور هدایت آب منتقل نمی شود.
راه حل:
می بایست پمپ تخلیه را چک کنید و مطمئن شوید که اولا دچار انسداد و ثانیا دچار خرابی نشده باشد. توجه داشته باشید که تعویض این قطعات امری تخصصی می باشد. توصیه می کنیم تا تعویض و تعمیر آنها را به یک تکنسین ماهر بسپارید.

امیدواریم مقاله علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی ما برای شما مفید بوده باشد .

۸_خرابی المنت حرارتی یا ترموستات

در نهایت بایستی به سراغ سالم بودن ترموستات ظرفشویی بروید. چنانچه این قطعه دچار سوختگی شده باشد و یا نتواند نقش خود را به درستی ایفا کند ظروف تمیز نخواهند شد.
راه حل:
چنانچه این قطعه معیوب شده باشد تنها راهکار رفع مشکل تعویض آن با نمونه جدید و اورجینال است.

سخن پایانی

چنانچه مشکل با تعویض ترکیبات شوینده و مایع جلادهنده حل نشد یعنی یکی از قطعات ذکر شده در طول مقاله معیوب شده است. حال می بایست ظرفشویی توسط یک متخصص ماهر ارزیابی گردد.
در صورت نیاز تنها کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید. آنها در اسرع وقت زمان مراجعه را با شما هماهنگ خواهند کرد. تجهیز شما را به طور کامل ارزیابی می کنند و مشکل در کمترین زمان ممکن برطرف خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *