چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم

چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم

ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین وسایل زندگی هر فردی است که هر چند وقت یک بار باید سرویس شود و توسط خود افراد و یا نیروهای صنعتی تمیز شود تا عملکرد خوب آن مختل نشود، ما نیز در این مقاله سعی داریم به این موضوع که چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم ، می پردازیم.

بررسی اینکه چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم ؟

انواع ماشین های لباسشویی در قسمت درب ورودی دارای لاستیک هایی می باشند که مانع از خروج آب در هنگام کارکردن ماشین می شوند، این لاستیک باید هر چند وقت یک بار تمیز گردد تا انواع آلودگی های تجمع یافته در آن به البسه منتقل نشود.

لاستیک دور ماشین لباسشویی عموما دارای شیارهایی می باشد که می تواند آلودگی های مختلف اعم از آب و کف را در خود جمع کند.

این آلودگی ها در برخی از موارد بسیار ریز هستند و با چشم دیده نمی شوند، اما هستند و تاثیر بدی بر روی پوست افراد مختلف و البسه می گذارند.

خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در مجموعه فاران سرویس

در صورت از بین نرفتن این آلودگی ها، لاستیک ها دارای قارچ و باکتری می شوند و لکه های سیاه و قهوه ای در آنها ایجاد می شود و در موارد زیادی این آلودگی ها و جرم ها ممکن است از بین نرود و نیاز به تعویض لاستیک ها پیدا کنیم.

برای اینکه کار به تعویض لاستیک های ماشین لباسشویی نرسد، بهترین راه این است که بعد از استفاده از ماشین برای مدتی درب آن را باز بگذاریم تا آب داخل ماشین لباسشویی و میان لاستیک ها خشک شود و سپس با پارچه ای نرم میان لاستیک ها را خشک کنیم و انواع آلودگی های جامانده از البسه و پودر ها را پاک کنیم تا محیطی گرم و بسیار نرم برای تجمع آلودگی ها ایجاد نشود.

یادآوری می شود که استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده و پودرهای لباس در هنگام شستن لباس ها نیز می تواند سبب ایجاد جرم در مخزن و لاستیک ماشین لباسشویی شود.

استفاده از مواد صنعتی برای جرمگیری لاستیک ماشین لباسشویی

در ادامه بحث چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم ، باید بگوییم که در بازار انواع قرص ها، پودرها و مواد شوینده ای برای جرم گیری ماشین های لباسشویی و لاستیک های موجود در آنها وجود دارد.

این پودر ها عموما از مواد شوینده اسیدی مانند اسید سیتریک تشکیل شده اند، البته در برخی از موارد خود نمایندگی ها ماده شوینده مخزن، لاستیک و واشر ماشین لباسشویی را معرفی می کنند، این مواد شوینده اصولا موادی هستند که اثر سفیدکنندگی و جرم زدایی بیشتری بر روی مواد پلاستیکی دارند.

قابل ذکر است که برای استفاده از پودرهای شوینده ماشین لباسشویی باید:

این پودرها را در مکان مخصوص پودر ماشین لباسشویی بریزیم و ماشین را بدون لباس روشن کنیم و دمای آن را بین حدود ۴۰ تا ۶۰ درجه تنظیم کنیم و اجازه دهیم به مدت حدود نیم ساعت ماشین بدون لباس کار کند تا جرم گیری کامل سوراخ ها و لاستیک ماشین انجام شود.

وایتکس نیز از مواد سفید کننده و جرم زدایی است که از گذشته های دور مورد استفاده خانم ها قرار می گرفته است.

برای جرم گیری ماشین لباسشویی نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد، البته قابل ذکر است که این ماده بسیار قوی می باشد و استفاده زیاد از آن می تواند به لاستیک صدمه بزند و بهتر است حتما با مقداری آب مخلوط شود و سپس بر روی لاستیک ها ریخته شود.

چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم

از بین بردن جرم لاستیک

استفاده از مواد شونده معمولی

همچنین به صورت خیلی ساده تر می توان با استفاده از مواد شوینده معمولی و ترکیب آن با آب گرم این جرم گیری را انجام داد، به طوری که بعد از شست و شوی لباس ها این محلول را درست کرده و در روی لاستیک ماشین و قسمت های میانی آن ریخته و برای دقایقی صبر کنیم.

و سپس با اسفنج، مسواک، برس و … لاستیک را تمیز کرده و آن را به طور کامل جرمگیری کنیم.

در برخی از موارد افراد از قطره دتول برای جرم گیری ماشین لباسشویی استفاده می کنند، این قطره باید با مقداری آب ترکیب شود و بر روی لاستیک اسپری شود و چند ساعتی بماند و سپس لاستیک را با دستمال تمیز کنیم.

ناگفته نماند که این قطره هم برای ضد عفونی کردن سطوح مختلف و هم برای جرم گیری مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از مواد طبیعی برای جرم گیری لاستیک های ماشین لباسشویی

در ادامه مطلب چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم ، باید به این مورد اشاره کنیم که مواد طبیعی مانند لیموترش، سرکه، جوش شیرین و … نیز همیشه می توانند به عنوان مواد طبیعی ضد قارچ و کپک در تمام وسایل استفاده شوند.

برای جرمگیری لاستیک ماشین لباسشویی آب لیموترش و گاهی خود آن می تواند مفید باشد، برای این کار می توان مقداری آب لیموترش را با سرکه مخلوط کنیم.

و آن را روی لاستیک ریخته و بعد از دقایقی لاستیک را شست و شو دهیم و خشک کنیم، فراموش نکنیم که این فرآیند خشک کردن باید حتما انجام شود، زیرا کپک ها همیشه در مکان های مرطوب رشد می کنند.

استفاده از جوش شیرین

همچنین یک راه طبیعی دیگر استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین می باشد.

این محلول را نیز باید طبق دستورالعمل محلول قبلی استفاده کنیم، جوش شیرین هم ماده ای بسیار قوی برای جرم زدایی محصولات پلاستیکی می باشد.

محلول آب ژاول و یا همان سرکه سفید نیز می تواند مفید باشد، این ماده را می توان با مقدار بیشتری آب مخلوط کرده و روی لاستیک بریزیم و بعد از گذشت دقایقی جرم ها را از روی لاستیک بزداییم.

اسید سیتریک نیز یکی از مواد طبیعی دیگری است که شامل مخلوطی از میوه های اسیدی می باشد که می تواند به جرم زدایی لاستیک های دور ماشین لباسشویی کمک کند.

مطلب چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم ، باید به این مورد هم اشاره کند که در بعضی از موارد این جرم ها آنقدر زیاد هستند که نیاز به استفاده از مواد مختلف و گذشت زمان چند ساعته دارند تا از روی لاستیک زدوده شوند.

به همین دلیل نیاز است که پس از استفاده از مواد مختلف، ماشین لباسشویی را با یک دور کند.

و آبی با دمای معمولی ، البته بدون لباس روشن کنیم تا جرم ها به صورت کامل از بین بروند.

از موارد دیگری که می توان به آن اشاره کنیم، این مورد است:

برخی از افراد عادت دارند، لباس های چرکی خود را داخل ماشین بگذارند و بعد از پر شدن ماشین، اقدام به شست و شو کنند، در صورتی که همین کار سبب ایجاد جرم در لاستیک ها و بوی نامطبوع ماشین لباسشویی می شود.

پس بهتر است سریع تر لباس های کثیف داخل ماشین لباسشویی شسته شوند.

گفتنی است درست است که ما در این مقاله به این مورد که چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم ، پرداختیم.

اما نباید فراموش کنیم که استفاده بی رویه از مواد صنعتی و خانگی برای تمیز کردن ماشین لباسشویی و لاستیک آن می تواند هم برای افراد و هم ماشین لباسشویی خطر ساز باشد.

به طوری که افراد می توانند دچار مسمومیت، تنگی نفس و همچنین انواع خارش ها و سوزش های پوستی شوند، ماشین لباسشویی هم عمر کمتری پیدا می کند و لاستیک آن کم کم پوسیده می شود و از بین می رود.

کلام آخر

قابل ذکر است که در صورت انتقال این جرم ها و کپک های موجود در لاستیک های ماشین لباسشویی به البسه نوزادان ممکن است، پوست آنها به مواد شوینده جامانده در لاستیک ها و انواع کپک ها دچار حساسیت شود.

ناگفته نماند که در پایان مطلب چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم ، باید این مورد را نیز در نظر بگیریم :

اگر این جرمگیری انجام نشود، داخل ماشین لباسشویی بوی بدی به خود می گیرد و ممکن است بر روی لباس ها هم تاثیر بگذارد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *