شیر برقی ماشین لباسشویی

شیر برقی ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی وظیفه قطع و وصل کردن آب را شیر برقی ماشین لباسشویی به عهده دارد که یکی از مهمترین تجهیزات ماشین لباسشویی به شمار می آید، با دستور این شیر برقی، آبگیری در ماشین لباسشویی انجام می شود و در صورتی که شیر برقی فرمان به قطع آب بدهد، آب ماشین لباسشویی قطع می شود، بنابراین شیر برقی ماشین لباسشویی باید همیشه عملکرد درستی داشته باشد تا ماشین لباسشویی بتواند صحیح کار کند، کوچکترین خلل در کار شیر برقی، باعث اختلال در کار ماشین لباسشویی می شود.

قیمت شیر برقی ماشین لباسشویی

قیمت شیربرقی ماشین لباسشویی با توجه به نوع ماشین، متفاوت می باشد.

برخی از ماشین های لباسشویی، مانند: اسنوا و دوو، دارای یک شیر برقی دوقلو و یک شیر برقی تکی می باشند.

که قیمت شیر برقی دوقلو با تکی متفاوت است. همچنین با توجه به برند شیر برقی این قیمت دارای تفاوت هایی می باشد. قیمت های شیر برقی ماشین لباسشویی نیز مانند سایر قطعات سال به سال گرانتر می شود.

خدمات تخصصی تعمیر لباسشویی فاران سرویس

شرکت فاران سرویس با ارائه بهترین شیرهای برقی به مشتریان و انجام سرویس ماشین لباسشویی مناسب ترین خدمات را با قیمتی مناسب به مشتریان ارائه می دهد.

شیر برقی ماشین لباسشویی

شیر برقی

شیر ورودی آب ماشین لباسشویی

اکثر ماشین های لباسشویی دارای شیرهای آب سرد و همچنین آب گرم می باشند. ولی برخی از آنها فقط مجهز به یک شیر ورودی آب هستند.

این ماشین های لباسشویی برای منازلی که یک شیر آب برای ماشین خود نصب کرده اند مناسب می باشند. این نوع ماشین ها معمولا به شیر آب سرد منازل نصب می شوند و توسط المنت هایی که در داخل ماشین تعبیه شده است، آب ورودی به ماشین گرم شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

شیر ورودی آب از اساسی ترین قطعات برای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی محسوب می شود که باید کارهای نصب آن به درستی انجام شود.

ولتاژ شیر برقی لباسشویی

ولتاژ شیربرقی از جمله عواملی است که مناسب بودن آن برای ورود آب به ماشین لباسشویی، بسیار اهمیت دارد. در هنگام عدم آبرسانی صحیح ماشین لباسشویی، تکنسین تعمیر باید ولتاژ شیربرقی را هم مورد بررسی قرار دهد، در صورت عملکرد درست ولتاژ، باید سایر اجزای شیر برقی مورد بررسی قرار گیرند. شیر برقی لباسشویی، از اجزایی تشکیل شده است که ولتاژ نیز در کارایی آن بسیار با اهمیت است و باید توسط تعمیرکار تنظیم شود.

آموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

برای تعویض شیربرقی لباسشویی، باید ابتدا، پریز ماشین را از برق بکشید.

سپس پنل ماشین لباسشویی را بردارید و پیچ های نگهدارنده روی شیربرقی را با پیچ گوشتی باز نمایید.

و برای جدا کردن شیر برقی، اتصالات برقی و همچنین اتصالات آبی شیر را باز نمایید.

در مرحله بعدی باید شلنگ هایی را که به شیر وصل هستند را با فشار دست و همچنین انبردست باز نمایید.

با باز کردن اتصالات آبی و همچنین برقی شیر، می توانید شیر برقی خراب را از لباسشویی جدا کرده و شیر برقی جدید لباسشویی را جایگزین نمایید.

در صورتی که در تعویض شیر برقی تبحر ندارید حتما با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا کار تعویض را با دقت انجام دهند. در واقع یک تعمیر کار با مهارت می تواند به درستی و در اسرع زمان کار تعویض را با اطمینان انجام دهد.

آموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

تست شیر برقی لباسشویی

برای تست شیر برقی باید ماشین لباسشویی روشن شود. اگر شیر برقی سالم باشد، به موقع شروع به آبگیری می کند و تا پایین لبه شیشه آب بالا بیاید و سپس قطع شود. در صورتی که آبگیری طولانی شود، ۴E به عنوان خطا ظاهر می شود و در صورتی که OE ظاهر شود، یعنی مقدار آبگیری بیش از حد می باشد.

اگر در این کارها سررشته ندارید بهتر است با تعمیر کار با تجربه تماس بگیرید تا کار تست را برای شما انجام دهد. کارشناسان تعمیر لباسشویی به راحتی می توانند در هنگام نصب ماشین، تست تمام قطعات آن را انجام دهند تا نسبت به سلامت ماشین اطمینان حاصل نمایید.

تعمیر شیربرقی ماشین لباسشویی

با توجه به اهمیت شیر برقی ماشین لباسشویی، تعمیر آن باید به وسیله افراد متخصص انجام شود. تکنسین تعمیر شیر برقی ماشین باید بتواند مشکل آن را به درستی تشخیص دهد. زیرا مشکل شیر برقی می تواند از خود شیر یا از برق آن باشد، که یک تعمیرکار مجرب می تواند در سریعترین زمان ممکن، مشکل را تشخیص داده و تعمیر را انجام دهد.

اجزای شیر برقی ماشین لباسشویی

اجزای شیربرقی ماشین لباسشویی عبارتند از:

  • لاستیک دیافراگم
  • بوبین، مجرای ورود آب
  • ترمینال
  • فنر
  • لاستیک آب بندی
  • سوراخ مجرای فشار
  • مجرای خروج آب
  • محفظه فشار و وزنه یا پیستون

که کارشناس تعمیر و تعویض ماشین لباسشویی باید با این اجزا آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند به راحتی و آسانی تعمیرات را انجام دهد.

انواع شیر برقی لباسشویی

شیر برقی لباسشویی در انواع تکی و دوقلو موجود می باشند که با توجه به نوع ماشین لباسشویی، ممکن است یک نوع یا هر دو نوع از آنها در ماشین مورد استفاده قرار بگیرند.

شیرهای برقی لباسشویی می توانند، تک بوبین تا چهار بوبن باشند که معمولا در انواع لباسشویی جدید از انواع شیر برقی تک و دو بوبین استفاده می شود.

شیر برقی هایی که بین ورودی و خروجی آنها زاویه ۹۰ درجه وجود دارد.شیر برقی ۹۰ درجه هستند و شیرهای برقی که بین ورودی و خروجی آنها زاویه ۱۸۰ درجه وجود دارد، از نوع ۱۸۰ درجه می باشند.

چگونه بفهمیم شیر برقی لباسشویی خراب است

با توجه به اینکه شیربرقی لباسشویی وظیفه آبرسانی به ماشین را دارد، در صورت قطع شدن آب ماشین، حتما مشکلی در شیربرقی به وجود آمده است.

بنابراین، در هنگام مشکل آبرسانی به لباسشویی، باید شیر برقی مورد بررسی قرار بگیرد.

یک تعمیرکار متخصص با توجه به آشنایی کامل به تمام قطعات و تجهیزات لباسشویی می توانند در سریع ترین زمان عیب یابی و تعمیر را انجام دهند.

علت خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

خراب شدن شیر برقی لباسشویی دلایل مختلفی دارد، که از جمله این عوامل می توان به:

مسدود شدن فیلتر ورودی ماشین لباسشویی، سوختن سیم پیچ یا قطع شدن آن، وارد شدن ولتاژ اضافی به شیربرقی، قطعی و گرفتن لوله های آب اشاره کرد.

ولی باید توجه شود که شیر برقی ها نیز مانند سایر اجزای  لباسشویی دارای عمر مفیدی می باشند که خراب شدن و نقص در عملکرد آنها دور از ذهن نیست و طبیعی می باشد. با تعویض کردن شیربرقی توسط تعمیر کار مجرب مشکل ماشین لباسشویی حل خواهد شد.

خدمات فاران سرویس

تعمیر لوازم خانگی فاران سرویس با ارائه خدمات پس از فروش لوازم خانگی یکی از بهترین شرکت های تعمیر لوازم خانگی می باشد که با داشتن تکنسین های مجرب و با تجربه، در اسرع وقت در محل حضور پیدا می کنند و عیب یابی و تعمیر لوازم خانگی شما را انجام می دهند.

شرکت فاران سرویس با ارائه گارانتی یک ماهه قطعات لوازم خانگی که نصب می کند و همچنین گارانتی ۴ ماهه برای خدماتی که به مشتری ارائه می دهد، یکی از بهترین و مناسب ترین، شرکت های تعمیر لوازم خانگی در تهران می باشد که استفاده از خدمات آن باعث رضایت مشتریان می شود.

شما می توانید برای تعمیر لوازم خانگی خود از جمله، شیر برقی ماشین لباسشویی با شماره های ثبت شده در سایت فاران سرویس تماس حاصل فرمایید. تا تکنسین های ما در سریع ترین زمان در محل حضور پیدا کنند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *