مقسم آب ماشین ظرفشویی

مقسم آب ماشین ظرفشویی

مقسم آب ماشین ظرفشویی هدایت کننده ی آب در ماشین ظرفشویی به سمت دوش بالا، پایین و وسط می باشد. مقسم ماشین ظرفشویی دارای انواع مختلفی است و هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. ولتاژ کاری مقسم آب ماشین ظرف شویی ۲۲۰ ولت AC می باشد.
در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود برای رفع آن می بایست با تکنسین های دارای مهارت تماس بگیرید.
نوع مقسم با توجه به این که ماشین ظرف شویی در سمت خود مخزن داشته باشد یا نداشته باشد متفاوت است. افراد می بایست نسبت به این موضوع توجه کافی داشته باشند.

طرز کار مقسم ماشین ظرفشویی

پس از این که آب در المنت دستگاه ظرفشویی گرم شد، ماشین ظرف شویی آماده ی شست و شوی ظرف ها می شود. آب پس از خروج از المنت و یا هیت پمپ ماشین ظرفشویی وارد پروانه های آب فشان می شود. با توجه به این موضوع که دستگاه شما دارای ۲ یا ۳ پروانه ی آب فشان است و همچنین با توجه به تنظیمات شست و شو و فشار آب دستگاه شروع به شست و شوی ظرف ها می کند.
مقسم آب ماشین ظرفشویی تنظیمات و مقدار آب وارده شده را به دستگاه کنترل می کند. همچنین باید گفت که مقسم ماشین ظرفشویی مقدار آب وارد شده به آبفشان ها را نیز مدیریت می کند.

حتما بخوانید : اجزای ماشین ظرفشویی

محل قرارگیری مقسم ماشین ظرفشویی

مقسم آب ماشین ظرفشویی در اکثر مدل ها در قسمت پایین دستگاه و یا کف دستگاه قرار دارد. افراد برای دسترسی به مقسم ماشین ظرفشویی می بایست بدنه ی دستگاه را جدا کرده و پس از سر و ته کردن دستگاه و باز کردن کف دستگاه مقسم ماشین ظرف شویی را جدا نمایند.
باید گفت که انجام این کار نیاز به تجربه و مهارت دارد. افراد به هیچ عنوان نباید به صورت خودسرانه اقدام به این کار نمایند. تکنسین های مجموعه ی فاران سرویس در کم ترین زمان ممکن می توانند در محل شما حاضر شوند. برای این کار کافی است تا با این مجموعه تماس بگیرید و مشکل به وجود آمده برای مقسم آب ماشین ظرف شویی را اعلام کنید.

علائم و علت خرابی مقسم ماشین ظرفشویی

یکی از بزرگ ترین دلیل هایی که می توان در زمینه ی علائم خرابی مقسم آب ماشین ظرفشویی به آن اشاره کرد مربوط به عدم شست و شوی مناسب ظروف است. در صورتی که ظروف توسط ماشین ظرف شویی به خوبی شسته نشود به احتمال بسیار بالا در مقسم آب ماشین ظرف شویی ایرادی به وجود آمده است.
مورد بعدی که می توان به آن اشاره کرد مربوط به عدم چرخش پروانه های آب فشان است. در صورتی که شاهد این مشکل باشید به احتمال بسیار بالا مقسم ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است.
علت بروز این مشکلات هم مربوط به موتور مقسم آب ماشین ظرفشویی است. معمولا راه چاره هم در هنگام مشاهده ی چنین علائمی تعویض موتور مقسم آب ماشین ظرفشویی است.
تکنسین های مجموعه ی فاران سرویس می توانند تعویض موتور مقسم آب ماشین ظرفشویی را در کم ترین زمان ممکن و در محل شما انجام دهند.

نحوه تعویض مقسم آب ماشین ظرفشویی

برای تعویض مقسم ماشین ظرفشویی نیاز است تا بدنه ی دستگاه را به صورت کامل باز کنید. برای این کار در ابتدا سقف بدنه و قسمت های کناری را باز کنید و سپس با سر و ته کردن دستگاه اقدام به باز کردن قسمت کف بدنه کنید. پس از این کار می بایست محافظ ها و فنر های دستگاه ظرف شویی را باز کنید.
پس از باز کردن دستگاه ماشین ظرف شویی در قسمت کف دستگاه می توانید مقسم آب ماشین ظرفشویی را مشاهده نمایید.
موردی که برای خارج کردن مقسم آب ماشین ظرفشویی می بایست در نظر گرفته شود این است که این کار باید با احتیاط انجام شود. در صورتی که این کار با احتیاط انجام نشود ممکن است شاهد بهم خوردن تایم این قطعه باشید.

تست مقسم آب ماشین لباسشویی

پس از تعمیر و یا تعویض مقسم آب ماشین ظرفشویی می بایست اقدام به تست این قطعه کرد. برای تست کردن این قطعه افراد می توانند اقدام به مقایسه ظرف های شسته شده در زمان قبل و بعد از تعویض این قطعه کنند.
تست فنی این دستگاه نیاز به دانش و تجربه دارد و معمولا توسط تکنسین های مربوط صورت می گیرد.

انواع مقسم آب ماشین ظرفشویی

انواع مقسم ماشین ظرفشویی در بازار در برند های ال جی، پاکشوما و دیگر برند ها موجود است. افراد بهتر است قبل از هر گونه اقدام به خرید با تکنسین های مربوطه مشورت نمایند.

تعویض مقسم آب در تعمیرگاه فاران سرویس

تعمیرگاه فاران سرویس علاوه بر این که ضمانت چهار ماهه برای خدمات خود دارد گارانتی یک ماهه برای قطعات نیز ارائه می دهد. این مجموعه در کم ترین زمان ممکن تکنسین های خود را به محل شما اعزام کرده و مشکل شما را در محل اعلام شده رفع می کند.

قیمت مقسم ماشین ظرفشویی

قیمت مقسم با توجه به پارامتر های مختلفی منحصر به فرد می باشد. اولین موردی که در قیمت مقسم ماشین ظرفشویی تاثیرگذار می باشد برند سازنده ی این قطعه و برند ماشین ظرف شویی است.
مورد دیگری که باعث تاثیر گذاری بر روی قیمت مقسم آب ماشین ظرف شویی می شود، قیمت ارز است. با توجه به عدم ثبات اقتصادی حاکم بر کشور و نوسانات شدید قیمت ارز نمی توان قیمت دقیق این قطعه را ذکر کرد. افراد می توانند با نمایندگی برند های سازنده برای مطلع شدن از قیمت های دقیق این محصول در ارتباط باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *