اموزش تعویض کمک فنر لباسشویی

اموزش تعویض کمک فنر لباسشویی

کمک فنر لباسشویی یکی از قسمت های تشکیل دهنده این دستگاه می باشد که به دلایل مختلفی احتمال آسیب دیدگی آن وجود دارد. دلایل مختلفی موجب خراب شدن این قطعه از ماشین می شود. با آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی می توانید به آسانی کمک فنر لباسشویی را تعویض کنید. البته این کار باید زمانی انجام شود که تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی را داده باشید. یکی از دلایل خرابی کمک فنر سرو صدای بیش از اندازه‌‌‌ای است که دستگاه در حین شستشو و بیشتر در زمان خشک کردن لباس ها دارد. تعداد کمک فنر ها در انواع ماشین ها متفاوت است.

این قطعه ماشین در زیر و بالای دیگ ماشین قرار می گیرد. اگر تا به حال کمک فنر ماشین را از نزدیک ندیده اید و از مکان دقیق آن برروی سیستم اطلاعی ندارید، با آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی به سادگی می توانید این قطعه را بررسی و تعویض نمایید.

لطفا تا پایان با مجموعه فاران سرویس همراه باشید تا به بررسی کمک فنر ماشین لباسشویی بپردازیم.

آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی

آموزش تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی توسط افراد متخصص

در آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی تمام مراحل باز کردن کمک فنر و قرار دادن کمک فنر جدید آموزش داده می شود. مکان قرار گرفتن کمک فنر در ماشین هایی با برند های متفاوت تقریبا یکسان است و تعداد آنها در مدل های گوناگون فرق خواهد داشت ولی اساس کار در تعویض و تعمیر این قطعه مشابه یکدیگر می باشد. اگر تا کنون این کار را انجام نداده اید و آموزشی را هم ندیده اید، باید کار تعویض کمک فنر را بدست متخصص بسپارید.

آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی ال جی

لباسشویی ال جی یکی از قدرتمند ترین لباسشویی ها است که یکی از علت های لرزش بیش از اندازه این دستگاه اتوماتیک می تواند خراب شدن کمک فنر باشد. در آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی باید با دقت چندین مرحله دنبال شود. ابتدا برق کل ماشین لباسشویی را از منبع جدا می کنید. در مرحله بعد لوله تخلیه ماشین ال جی را جدا می کنید. این دو مرحله در ابتدای کار برای ایجاد ایمنی هنگام کار انجام می شود. مرحله بعدی باید پنل های دو طرف دستگاه را باز نماییم تا به کمک فنر دستگاه دسترسی پیدا کنیم.

کمک فنر ها با پیچ به دیواره دستگاه و دیگ متصل شده اند باید آنها را به آرامی باز کنید و از دستگاه خارج نمایید. کمک فنر دارای بازویی است که به کف ماشین متصل می شود. این بخش نیز با پیچ به کف متصل شده که باید جدا گردد. زمانی که کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی را جدا نمودید. کمک فنر جدیدی که مختص این مدل لباسشویی می باشد را جایگزین قبلی می کنید و به آرامی تمام پیچ های متصل به دیگ و کف ماشین را محکم می نمایید.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این مراحل آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی LG می باشد.

آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ

لباسشویی سامسونگ یکی دیگر از برند های شناخته شده است که تمام اتوماتیک می‌‌‌‌باشد و کمک فنر از قطعات اصلی این ماشین است. ماشین سامسونگ نیز برای کاهش صداهای دستگاه و چرخش های بدون صدا از کمک فنر استفاده نموده است.

در لباسشویی سامسونگ نیز بعد از گذشت زمان ممکن است به دلایل مختلفی دچار صداهای بیش از اندازه و لرزش باشد.

مثلا اگر لباسشویی سامسونگ را تراز قرار ندهید و یا برای شستشو حجم زیادی لباس در مخزن قرار دهید امکان تولید صدای بیش از حد وجود خواهد داشت.

ولی اکثرا به دلیل فرسایش و تخریب کمک فنرهای این دستگاه است که با اموزش تعویض کمک فنر لباسشویی می توان آن را تعویض نمود.

ابتدا برق دستگاه جدا می کنید و سپس لوله تخلیه آب لباس شویی سامسونگ را نیز از محل خود جدا می کنید. بعد از انجام این دو مرحله به سراغ پوشش های لباسشویی که در دو طرف دستگاه وجود دارد، رفته و این دو بخش را نیز جدا می نمایید.

در این مرحله کمک فنر دستگاه سامسونگ به خوبی قابل مشاهده است و برای تعویض کمک فنر آماده می شویم. مساله مهم جدا نمودن کمک فنر از لباسشویی است که از طریق پیچ به دو قسمت یعنی زیر دیگ و کف دستگاه متصل است. پیچ ها را در دو قسمت باز می کنید و با خارج کردن کمک فنر قدیمی کمک فنر جدید را جایگزین می کنید. کار تعویض انجام شده و تمام قسمت هایی که باز کرده ایم دوباره با پیچ های مرتبط بسته می شود.

اموزش تعویض کمک فنر لباسشویی بوش

آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی در مدل بوش BOSCH نیز زمانی انجام می شود که ابتدا محل کمک فنر مشخص گردد و اینکار با باز شدن دستگاه انجام می شود. کمک فنر را از دو قسمت پیچ شده به دیگ و کف لباسشویی باز کرده و کمک فنر جدید را به جای آن قرار بدهید. اساس کار تعویض کمک فنر لباسشویی بوش در این مرحله می باشد و دقت داشته باشید که بازوی کمک فنر بر روی کف دستگاه قرار می گیرد. قبل از انجام هر کاری با اموزش تعویض کمک فنر لباسشویی این کار را فرا بگیرید تا به درستی تعویض را انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *